با حضور معاون اداری،مالی ومدیریت منابع وزارت علوم؛

آیین معارفه مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی برگزار شد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۱ کد : ۳۹۰۲۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۵۷۴
آیین تکریم ازدکتر سیامک خادمی و معارفه دکتر جمشید اسماعیلی مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی با حضور دکتر محمد تقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیرت منابع وزارت علوم روز چهارشنبه برگزار شد.
آیین معارفه مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران کل و کارکنان این وزارت برگزار شد، دکتر نظرپور با تجلیل از خدمات و تلاش‌های دکتر خادمی گفت: در حوزه طرح‌های عمرانی، ظرفیت و سرمایه بسیار خوبی وجود دارد و می‌توان کارهای بزرگی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی انجام داد.

وی افزود: یکی از وظایف مهم این حوزه، نقش نظارتی برطرح های عمرانی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و انتقال تجربیات است و باید تلاش شود تا پروژه‌ها و کارهای از قبل مانده را تکمیل کنیم.

وی به منظرعمومی و نمای ساختمان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اشاره کرد وگفت: باید تلاش کنیم تا نیاز دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری بر اساس طرح جامع این موسسات انجام شود.

وی به نقش سیستم اتوماسیون اداری وضرورت استفاده مراکز آموزش عالی و وزارت علوم ازخدمات دولت الکترونیک اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات به صورت الکترونیکی حجم مراجعات حضوری ارباب رجوع را کم و ارائه خدمات را تسریع می‌کند.

در ادامه این جلسه دکتر خادمی گزارشی از عملکرد خود در مدت زمان تصدی مسئولیت اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی ارائه کرد و گفت: در حوزه بودجه‌های عمرانی، تخصیص بودجه طرح‌های عمرانی به ۹۱ درصد و تخصیص اعتبارات پژوهش‌ها به ۹۲ درصد و بودجه رسیدگی و تعمیر دانشگاه‌ها به ۱۰۰ درصد رسیده است.

وی افزود: با تلاش‌های انجام شده به ۱۱ پارک علم و فناوری، ردیف بودجه اختصاص یافته است.

دکتر خادمی بر ضرورت مرمت بناهای تاریخی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اشاره کرد و گفت: مرمت بناهای تاریخی در ردیف‌های متمرکز ستاد وزارت علوم گنجانده شد و در این خصوص اساسنامه دبیرخانه معماری بناهای تاریخی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تدوین شد.

وی به راه اندازی سامانه‌ای در اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی اشاره کرد و گفت: در این سامانه مشخصات فنی و اطلاعات طرح‌های عمرانی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ثبت می‌شود تا کار نظارت بر این طرح‌ها دقیق‌تر و کارشناسی تر انجام شود.

دکتر خادمی به راه اندازی شوراهای مدیریت سبز در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اشاره کرد و از حمایت‌های این اداره کل از ۶۰ پروژه مدیریت سبز دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیز برگزاری دومین همایش مدیریت سبز در دانشگاه اصفهان خبر داد.

در ادامه این مراسم دکتر جمشید اسماعیلی مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم به تبین دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود پرداخت.

س.س ۵۱

 


( ۸ )