رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان؛

دانشگاه بایدعلم منتهی به تولید ثروت ایجاد کند

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۱ کد : ۳۹۰۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۳۲
دکترسیدمحمد جواد آروین، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان گفت: دانشگاه باید علم منتهی به تولید ثروت ایجاد کند و تا بتواند به صنایع و تولید داخلی و ایجاد اشتغال در جامعه کمک کند.
دانشگاه بایدعلم منتهی به تولید ثروت ایجاد کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، دکترآروین که در آیین بزرگداشت مقام معلم و استاد در جمع استادان این دانشگاه سخن می گفت با بیان اینکه جامعه استاندارد وپویا، جامعه ای است که ثروتمند، فرهیخته و توسعه یافته باشد، تصریح کرد: در چنین جامعه ای، معلم و استاد تاثیرگذارترین شخصیت را دارد.

وی رابطه آموزش و پرورش و نظام آموزش عالی را رابطه ای گسست ناپذیر دانست و افزود: جداکردن آموزش و پرورش و آموزش عالی کار درست و منطقی نیست و این دو نهاد در کنار یکدیگر جامعه را به سمت یک جامعه استاندارد سوق می دهند.

 

دکترآروین با تاکید براینکه دانشگاه باید علم نافع تولید کند، گفت: دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان دراین جهت حرکت می کند.

وی به رشد کمی جمعیت دانشجویی کشور در سال های اخیر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در ایران جمعیت دانشجویی چند برابر نیاز جامعه است و باید راهکارهایی جهت کاهش رشد کمی جمعیت دانشجویی و افزایش کیفیت آموزش و پژوهش ارائه شود.

ل.س ۴۲/

کلید واژه ها: تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان