انتشار مقاله عضو هیئت علمی مازندران در مجله معتبر Chemical Reviews

۲۵ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۸ کد : ۳۹۰۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۷
عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران موفق به انتشار مقاله ای در زمینه گرافن، اهمیت و کاربردهای آن در نانوپزشکی در مجله معتبر Chemical Reviews شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علی اکبر آشکاران ...
عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران موفق به انتشار مقاله ای در زمینه گرافن، اهمیت و کاربردهای آن در نانوپزشکی در مجله معتبر Chemical Reviews شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علی اکبر آشکاران عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران با همکاری گروهی از محققان داخلی و خارجی از دانشگاه های صنعتی شریف، تهران، ملی سنگاپور و مونز بلژیک موفق به انتشار مقاله ای در زمینه گرافن، اهمیت و کاربردهای آن در نانوپزشکی در مجله بسیار معتبر Chemical Reviews شده اند.
     معاون پژوهشی دانشکده علوم پایه دانشگاه مازندران گفت: مجله فوق که در انتشارات ACS به چاپ می رسد از نظر رده بندی برترین مجله شیمی و دارای رتبه 1 در بین مجلات شیمی و ضریب تاثیر  45.661  می باشد.
وی با بیان این که به این مقاله از زمان چاپ تا کنون بیش از 76 بار ارجاع شده است، افزود: علاوه بر این ، دکتر آشکاران مقاله دیگری نیز با همکاری محققانی از دانشگاه های معتبر آلمان، آمریکا و سوئیس با عنوان "خواص آنتی باکتریال نانوذرات" در سال 2012 در مجله معتبر Trends in Biotechnology به چاپ رسانده است .
گفتنی است ضریب تاثیر مجله فوق نیز در سال 2013 برابر 10.04 بود و به این مقاله از زمان چاپ تاکنون بیش از 111 بار ارجاع شده است.