در آیین چهلمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان؛

دکتر غلامی: توسعه و خلق ثروت جزء برنامه های جدی وزارت علوم است

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۸ کد : ۳۸۹۸۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۶۶
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین چهلمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان تاکید کرد: تبدیل دانش به فناوری و سپس فناوری به توسعه و خلق ثروت جزء برنامه های جدی وزارت علوم است که نمونه عملی بسیار خوب این رویکرد در اصفهان رخ داده است.
دکتر غلامی: توسعه و خلق ثروت جزء برنامه های جدی وزارت علوم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه اصفهان از جایگاه خوبی در رتبه بندی های داخلی و بین المللی برخورداراست و تلاش هایی که در این دانشگاه صورت گرفته و نقش این دانشگاه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ارزشمند و ماندگار است.

وی گفت: در حال حاضر ۴۳ پارک علم و فناوری و تعداد قابل توجه‌ای مرکز رشد در کشور داریم و با انتقال تجربیات شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می توانیم حرکات ماندگاری در کشور انجام دهیم.

دکتر غلامی اظهار داشت: دولت از توسعه فناوری در کشور حمایت می کند و ما باید جوانان را به آینده امیدوار کنیم و اجازه ندهیم فضاهای یاس آور به هر دلیلی در بین جوانان گسترش پیدا کند.

وی تاکید کرد: جوانان می توانند؛ فقط ما باید بیشتر توجه داشته باشیم و مسیر درست آنان را به خوبی ترسیم کنیم.

وزیر علوم گفت: در شرایط فعلی باید اساتید برای کار آفرینی و ثروت آفرینی برای جوانان وارد میدان شوند و با برنامه ریزها و تغییر رویکردهای سنتی به آموزش عالی این مهم را محقق نمایند.

تجلیل از استادان برجسته دانشگاه صنعتی اصفهان و اهدای جوایز و لوح سپاس از سوی وزیر علوم به برگزیدگان و سرآمدان علمی دانشگاه از دیگر بخش های مهم آیین چهلمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان بود.

م.ع ۱۳۶۰