رئیس دانشگاه شهید بهشتی در سومین همایش ملی سرآمدان آموزش عالی:

در پرتو آموزش خوب، پژوهش و کارآفرینی نیز ایجاد می‌شود

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۰ کد : ۳۸۹۸۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۱۹
دکتر سید حسن صدوق، رئیس دانشگاه شهید بهشتی در سومین همایش ملی سرآمدان آموزش عالی گفت: در پرتو آموزش خوب، پژوهش و کارآفرینی نیز ایجاد می‌شود ودانشجویی که خوب آموزش دیده باشد می‌تواند پژوهشگر موفق و کارآفرین نمونه باشد.
در پرتو آموزش خوب، پژوهش و کارآفرینی نیز ایجاد می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر صدوق با بیان اینکه امروز دانشجویان کشور حدود ۴.۵ میلیون نفر هستند و تعداد این دانشجویان حسن بزرگی برای ما بوده و موجب اقتدار ما در منطقه می‌شود، اظهار داشت: البته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که با وجود اینکه تعداد دانش‌آموخته‌گان دانشگاهی بسیار مهم است، اما اشتغال آنها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخودار است.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر دانشگاه نسل سوم گفت: امروز شکل‌دهی دانشگاه نسل سوم در دستور کار دانشگاه‌های داخلی و خارجی قراردارد و ما باید با جدیت این موضوع را دنبال کنیم تا بتوانیم به اهداف‌مان برسیم.

وی با بیان اینکه امروز دانشجو ما را انتخاب می‌کند و ما دیگر دانشجو را انتخاب نمی‌کنیم، گفت: متاسفانه اکنون گرایش به برخی از حوزه‌های دانش مانند علوم پایه، علوم مهندسی و علوم انسانی کم شده و همچنین دانشگاه‌ها گریبان‌گیر موضوع عدم توازن جنسیتی در دانشگاه‌ها هستند که اگر به این موضوعات توجه نشود با مشکلات عدیده‌ای در آینده روبرو خواهیم بود.

ر.ب ۴۵