وزیر علوم در نشست با اعضای شورای دانشگاه اصفهان اعلام کرد:

ساماندهی آموزش عالی و تقویت همکاری های علمی - بین المللی دو اولویت وزارت علوم

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۸ کد : ۳۸۹۷۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۸۳
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی آموزش عالی و ارتباط دانشگاههای کشور با دانشگاههای معتبر دنیا از اولویت های وزارت علوم است.
ساماندهی آموزش عالی و تقویت همکاری های  علمی - بین المللی دو اولویت وزارت علوم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی روز سه شنبه در جمع اعضای شورای دانشگاه اصفهان گفت: ساماندهی آموزش عالی موضوع مهمی است و نیاز به دقت بالایی دارد تا سیاستگذاری و نظارت وزارت در توسعه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در راستای ماموریت های این وزارت محقق شود.

وی با تاکید بر ارتقای کیفی آموزش عالی گفت: باید در توسعه آموزش عالی به نیازهای جامعه و بخش های مختلف صنعت و کشاورزی دقت کنیم و دانشگاههایی داشته باشیم که در تراز جهانی باشند.

وزیر علوم با اعلام اینکه ارتباط دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشورمان با دانشگاههای معتبر دنیا و استفاده اعضای هیات علمی و دانشجویان از فرصت های مطالعاتی از اولویت های وزارت علوم است گفت: دانشگاه اصفهان در این خصوص تفاهم نامه های در حوزه همکاری های علمی و بین المللی خوبی دارد.

وی با تاکید بر توجه وزارت علوم به موضوع اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: دانشگاهها باید دانشجویان وبویژه دانشجویان دکترا را در حین تحصیل با مهارت های شغلی آشنا کنند.

دکتر غلامی با اشاره به اینکه بودجه آموزش عالی در سال ۱۳۹۷ معادل ۲/۹( دو نه دهم) درصد بودجه کل کشوراست گفت: امسال بودجه دانشگاهها ۱۹ درصد، بودجه پارک های علم و فناوری ۶۰ درصد و بودجه مراکز پژوهشی ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وزیر علوم در پایان گفت: کشورمان از ظرفیت بالایی برخوردار است و باید از هر فرصتی برای تببین امکانات و دستاوردهای علمی کشور استفاده کنیم تا امید را در جامعه و بویژه نسل جوانان افزایش دهیم.

بازدید از دستاوردهای علمی و فناورانه شهرک علمی - تحقیقاتی اصفهان و نیز شرکت در آئین چهلمین سال تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان از اهداف سفر امروز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به اصفهان است.

م. ع ۱۳۶۰


( ۱ )