در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد؛

آیین افتتاح مرحله دانشگاهی جشنواره دانشجویی حرکت

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۴ کد : ۳۸۹۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۵
آیین افتتاح جشنواره دانشجویی حرکت، در دانشکده تولید گیاهی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.
آیین افتتاح مرحله دانشگاهی جشنواره دانشجویی حرکت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، در این آیین دکتر علی نجفی نژاد رئیس این دانشگاه با بیان اینکه جشنواره حرکت به عنوان یکی از مهم ترین فعالیتهای انجمن های علمی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مطرح است، گفت: در این جشنواره جوانان دانشجو، خلاقیت، خودباوری ودستاوردهای خود را در زمینه های مختلف نمایش می دهند.

وی افزود: در شرایط امروز، جامعه بیش از هر زمانی نیازمند تلاش جوانان است تا با روحیه خودباوری و استفاده از توانمندی ها، بتوانند شرایط جامعه را به سمت توسعه، سوق دهند.

دکتر نجفی نژاد با بیان اینکه طی سال های گذشته، رویکرد جوانان به مباحث کارآفرینی بیشتر شده است، گفت: این تغییر رویکرد را می توان از درخواست های متعدد دانشجویان از مسئولان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در این زمینه ها متوجه شد.

بر اساس این گزارش دکتر محمد رحیم فروزه، دبیر این جشنواره دانشجویی در خصوص برگزاری این جشنواره گفت: ۳۰ غرفه دانشجویی در این جشنواره، آثار و تولیدات خود را به معرض نمایش قرار داده اند که از این میزان ۱۸ غرفه متعلق به انجمن های علمی و دانشجویی و مابقی متعلق به کارآفرینان دانشجو و فارغ التحصیلان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان است.

دکتر فروزه افزود: این جشنواره در دو بخش نمایشگاهی و رقابتی برگزار می شود که در بخش رقابتی ۹۰ اثر ازآثار دانشجویان به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

وی بیان کرد: در بخش رقابتی دانشجویان در حوزه های نشریه، کتاب، اختراع، طرح پژوهشی و خلاقیت آثار خود را ارسال کرده اند که در هر بخش ۲ اثر به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت حضور در مرحله سراسری این جشنواره معرفی خواهند شد.

وی گفت: در بخش نمایشگاهی نیز در مراسم اختتامیه از سه غرفه برتر انجمن علمی و سه مشاوره برتر انجمن علمی تقدیر می شود.

مرحله سراسری جشنواره دانشجویی حرکت، آذر ماه امسال در تهران برگزار می شود.

ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان