سومین جشنواره حرکت دردانشگاه کاشان آغاز شد

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۵ کد : ۳۸۹۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۹۶
سومین جشنواره حرکت دانشگاه کاشان با شرکت ۳۰ انجمن علمی و فرهنگی با حضوررئیس دانشگاه کاشان، اعضای هیات رئیسه، اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشگاه آغاز به کار کرد.
سومین جشنواره حرکت دردانشگاه کاشان آغاز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان با تشکر از دانشجویان و انجمن های علمی در برپایی این جشنواره علمی گفت: شما دانشجویان امیدهای آینده کشور هستید که با خلق ایده و بروز استعدادها و خلاقیت می توانید آینده کشور را به خوبی بسازید.

وی جشنواره حرکت را یکی از بزرگترین رخدادهای علمی دانشجویی ذکر کرد و افزود: این حرکت های دانشجویی کار اصلی دانشگاه است که باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.

رئیس دانشگاه کاشان با بیان اینکه انجمن های علمی محل پرورش نبوغ هستند خاطرنشان کرد: دانشجو در کنار فعالیت های علمی باید اجتماعی، کارآفرین، مسئولیت پذیر و پرسشگر شود تا بتواند فردی موفق و آینده خوبی را برای خود داشته باشد.

دکترزراعت با تاکید بر اینکه اگر آینده کشورمان بخواهد رشد کند در قالب این گونه فعالیت های دانشجویی باید انجام شود از معاونان و مدیران دانشگاه خواست تا حمایت و هماهنگی لازم را برای فعالیت های انجمن های علمی دانشجویی داشته باشند.

دکترحسین ستار معاون فرهنگی دانشگاه کاشان هم دراین مراسم گفت: جشنواره حرکت رویدادی برای رقابت، عرضه ونمایش دستاوردهای برترعلمی دانشجویی است.

وی، افزایش مشارکت دانشجویان، شناسایی انجمن ها، گروه ها و دانشجویان دارای دستاوردهای علمی ممتاز و تقدیر از آنها، انعکاس و انتقال تجربه فعالیت های علمی موفق و الگو بین دانشجویان، تشویق دانشجویان به فعالیت متناسب با اولویت ها و نیازهای کشور، زمینه سازی به منظور هم افزایی انجمن ها و تقویت اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی را از اهداف برگزاری این جشنواره بیان کرد و افزود: فعالیت های انجمن های علمی دانشجویان این دانشگاه رشد ۲۶ درصدی را طی دو سال گذشته داشته است.

معاون فرهنگی دانشگاه کاشان به برگزاری بیش از ۷۰ دوره آموزشی فرهنگی دراین دانشگاه طی سال گذشته و رشد ۲۶ درصدی فعالیت های انجمن های علمی اشاره کرد و اظهارداشت: برای فعالیت های هر چه بهتر انجمن های علمی شورای نظارت بر انجمن ها در این دانشگاه تشکیل شده است.

دکتر ستار از ایجاد خانه علم در این دانشگاه خبر داد و اظهارامیدواری کرد: با راه اندازی خانه علم هرچه زودتر فعالیت های انجمن های علمی در یک جا متمرکز و انجمن ها بتوانند فعالیت هایشان را ارتقا بخشند.

وی از زحمات همه دست اندرکاران به خصوص دبیر مجمع انجمن های علمی دانشگاه کاشان تشکر کرد.

جشنواره حرکت درون دانشگاهی دانشگاه کاشان با بیش از سی غرفه انجمن های علمی متفاوت و از تاریخ ۱۶ تا ۱۸ اردیبهشت برگزارمی شود.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: کاشان