برگزاری یازدهمین جشنواره حرکت در دانشگاه تبریز

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۵ کد : ۳۸۹۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۷
یازدهمین جشنواره حرکت دانشگاه تبریز در محل نگارخانه شهید آوینی این دانشگاه آغاز به کار کرد.
برگزاری یازدهمین جشنواره حرکت در دانشگاه تبریز

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکتر محمدرضا پورمحمدی در مراسم گشایش این نمایشگاه با تقدیر از دانشجویان فعال و ساعی انجمن های علمی گفت: برای برپایی هر چه باشکوه تر این جشنواره ساعت ها کار توسط دانشجویان انجام گرفته و این امر نشانه توانایی زیاد و سطح بالای علمی شما دانشجویان برای تبدیل ایده ها به محصول و فناوری است.

رئیس دانشگاه تبریز افزود: در دانشگاه تبریز بیش از ۸۰ انجمن علمی، ۵۰ کانون فرهنگی و هنری و چهار تشکل قانونی دانشجویی و تشکل های مختلف اعضای هیات علمی و کارکنان فعالیت دارند و سالانه بیش از ۱۵۰۰ برنامه علمی، فرهنگی، هنری و صنعتی توسط این واحدها با حمایت و پشتیبانی دانشگاه اجرا می شود.

دکتر پورمحمدی یادآور شد: محصولات دانش بنیان که در این غرفه ها به نمایش گذاشته شده و برپایی این جشنواره، نمونه بارزی از توسعه و تحول در میان دانشجویان و انجام فعالیت های مفید علمی است و در اثر همین فعالیت هاست که در جشنواره ملی حرکت در سال گذشته این دانشگاه بیشترین مقام ها را در میان دانشگاه های کشور از آن خود کرد.

به گفته وی با برنامه ریزی های صورت گرفته و با حمایت این دانشگاه در آینده این جشنواره به صورت محلی، ملی و منطقه ای برگزار خواهد شد.

از ویژگی های بارز این نمایشگاه برپایی سه غرفه ویژه در رابطه با حمایت از کالای ایرانی، تبریز ۲۰۱۸ و هفتادمین سال تاسیس دانشگاه تبریز در کنار سایر فعالیت های انجمن علمی است که در پایان آثار در ۳۵ زمینه و این سه غرفه ویژه، داوری و به رتبه های برتر جوایزی اهداء و برندگان به جشنواره ملی حرکت راه خواهند یافت.

یازدهمین جشنواره حرکت دانشگاه تبریز با شرکت ۷۲ انجمن علمی در ۳۳ غرفه از دانشگاه های تبریز، صنعتی سهند، پیام نور استان، علمی کاربردی استان، آزاد اسلامی استان در محل نگارخانه شهید آوینی دانشگاه تبریز آغاز به کار کرده و تا ۱۹ اردیبهشت ادامه دارد.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

 

 


( ۱ )