وزیر علوم در آیین معارفه معاون اداری، مالی و مدیریت منابع تاکید کرد؛

ضرورت رعایت نظم و انضباط کاری درحوزه های ماموریتی اداری و مالی نظام آموزش عالی

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۴ کد : ۳۸۹۱۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۵۸۱
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در آیین تکریم دکتر حسین عسکریان ابیانه و معارفه دکتر محمد تقی نظرپور معاون جدید اداری، مالی و مدیریت منابع این وزارتخانه گفت: نظم و انضباط کاری در حوزه های ماموریتی اداری، مالی و مدیریت منابع نظام آموزش عالی کشور بسیار مهم است چرا که قاعده کاری این حوزه ها بر اساس نظم و شفاف سازی است و هر چه در این حوزه شفاف تر عمل شود، در پیشبرد اهداف نظام آموزش عالی کشور موفق تر خواهیم بود.
ضرورت رعایت نظم و انضباط کاری درحوزه های ماموریتی اداری و مالی نظام آموزش عالی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که با حضور جمعی از روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مستقر در تهران، معاونان، مدیران کل و کارمندان این وزارت برگزار شد، دکتر غلامی با تجلیل از خدمات و تلاش های دکتر حسین عسکریان ابیانه در مدت زمان تصدی مسئولیت معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع گفت: کارهای اجرایی و پشتیبانی در مجموعه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کار ارزشمند، سخت و مهمی است زیرا همه مراکز، مرجع کسری ها و مشکلات مالی خود را در حوزه معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت جستجو می کنند و از طرفی هم، سهم وزارت علوم از منابع مالی دولت محدود است.
وزیر علوم با اشاره به نوع ماموریت ها و فعالیت ها در حوزه معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع گفت: بخشی از کار در این حوزه، پشتیبانی ستادی است و بخش دیگر پشتیبانی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی وفناوری.
وی، حوزه عمرانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و گفت: افزایش بهره وری در نظام آموزش عالی نیاز به برنامه ریزی های دقیق و منسجم دارد.
وزیر علوم در بحث ضرورت تقویت بهره وری نظام آموزش عالی کشور، به ایجاد شبکه ارتباطی قوی میان ستاد وزارت علوم و دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری و پژوهشگاه ها اشاره کرد و افزود: باید تلاش کنیم تا بیشتر امور در دانشگاه ها صورت پذیرد و ستاد وزارت بیشتر نقش نظارتی داشته باشد و این نظارت و پشتیبانی باید به شکلی منسجم و یکنواخت انجام شود وپشتیبانی ها نیز هدفمند باشند.
دکتر غلامی در پایان سخنان خود به نقش موثر خیرین آموزش عالی در ساخت و سازهای دانشگاهی و نیز سایر امور عام المنفعه مراکز آموزش عالی اشاره کرد و افزود: استفاده از ظرفیت های خیرین برای کمک به بخش های مختلف آموزش عالی باید به عنوان یک حرکت کلان ملی در وزارت علوم، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد توجه قرار گیرد.
وی به انتصاب دکترحسین عسکریان ابیانه به عنوان مشاور وزیر علوم و دبیر ستاد خیرین آموزش عالی اشاره و اظهار امیدواری کرد تا با جذب کمک های خیرین آموزش عالی، شاهد توسعه روز افزون در این حوزه ها باشیم.
بر اساس این گزارش، دکتر حسین عسکریان ابیانه نیز در این مراسم به ارائه گزارش عملکردی از فعالیت های انجام شده در طول زمان تصدی خود در این مسئولیت پرداخت و تخصیص بودجه صد در صدی دانشگاه ها، تصویب اصلاح قانون مالیات پژوهانه به میزان ۵ درصد، رشد ۳۰ در صدی بودجه آموزش عالی کشور در سال ۱۳۹۷، افزایش استفاده از تسهیلات بانک ها، راه اندازی بودجه ریزی بر اساس عملکرد، اجرایی شدن حسابداری تعهدی، بهینه سازی سازمان حمل و نقل وزارت، افزایش امور ر فاهی کارمندان، برگزاری همایش های ارتقای مدیریت سبز و انرژی های تجدید پذیردر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین گسترش دولت الکترونیک دروزارت علوم را از اهم رئوس اقدامات خود اعلام کرد.
دکتر محمد تقی نظر پور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم نیز با تشکر از حسن اعتماد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و قدردانی از خدمات دکترحسین عسکریان ابیانه، اظهار امیدواری کرد، تا با کار و تلاش بیشتر در حوزه های امور اداری، مالی و مدیریت منابع نسبت به تقویت و پشتیبانی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور کمک کند.
در پایان این آیین، دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اهدای لوحی از خدمات دکتر حسین عسکریان ابیانه تقدیر و حکم انتصاب وی به عنوان مشاور وزیر و دبیر ستاد خیرین آموزش عالی را اعطا کرد.
اعطای حکم انتصاب دکتر محمد تقی نظرپور به عنوان معاون اداری، مالی و مدیریت منابع این وزارت از سوی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دیگر برنامه های این آیین بود.
س.س ۵۱/ رب ۴۵


( ۷ )