معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد :

تجلیل از یازده سرآمد آموزش عالی کشور در دانشگاه شهید بهشتی

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۶ کد : ۳۸۹۰۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۸۹۰
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از برگزاری سومین همایش آموزش عالی کشور در روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی خبرداد و گفت: در این همایش از ۱۱ عضو هیات علمی دانشگاهها به عنوان سرآمدان آموزشی سال ۱۳۹۶ تجلیل می شود.
تجلیل از یازده سرآمد آموزش عالی کشور در دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های جمعی گفت: اعضای هیات علمی دانشگاهها که به عنوان سرآمدان آموزشی مورد تجلیل قرار می گیرند، توسط ۷۰ گروه تخصصی و با همکاری دانشگاهها انتخاب شده اند و سعی شده است افراد برگزیده از دانشگاههای مختلف کشور باشد.

وی اظهار داشت: سرآمدان آموزشی سال ۱۳۹۶، از دانشگاههای تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، شهید چمران اهواز، تربیت مدرس، علامه طباطبایی؛ الزهرا (س) و شهید بهشتی هستند و اشتهار برگزیدگان در امر آموزش، اثر گذاری ملی و بین المللی در زمینه تربیت دانشجو و آموزش مهارتی فراتر از کلاس درس، معیارهای انتخاب سرآمدان آموزشی بوده است.

معاون آموزشی وزارت علوم با اعلام اینکه موضوع گرامیداشت اموزش عالی در سطح ملی از سال ۱۳۹۴ در وزارت علوم مطرح شد؛ گفت: اولین همایش آموزش عالی در سال ۱۳۹۵ در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد که از جمله نتایج این همایش، بازنگری در برنامه های آموزش عالی و از جمله توجه به بین المللی شدن دانگشاهها بود.

دکتر شریعتی گفت: در سال ۱۳۹۶ به ۱۶ دانشگاه کشور که آمادگی خود را برای حضور موثر در عرصه بین المللی اعلام کرده بودند جمعاً مبلغ ۱۲ میلیارد تومان پرداخت شد و امسال پیش بینی می شود اعتبارات این بخش نسبت به سال گذشته ۴ برابر شود.

وی افزود: دومین همایش آموزش عالی نیز در اردیبهشت سال گذشته در دانشگاه تهران برگزارشد که در پی مباحث این همایش، توجه به مهارت آموزی به دانشجویان به عنوان یک برنامه در وزارت علوم مطرح شد و چندین اقدام در این زمینه صورت گرفت.

دکتر شریعتی نیاسر با اشاره به برگزاری سومین همایش آموزش عالی کشور در روز سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه در دانشگاه شهید بهشتی گفت: پیاده سازی سند آمایش آموزش عالی موضوع محوری این همایش است و در طول همایش، ۶ میزگرد تخصصی «آموزش عالی میان رشته ای»، «آموزش عالی رشته های مهارتی»، «فرآیندهای یاددهی و یادگیری»، «فرآیندهای پذیرش دانشجو» و «ساماندهی آموزش عالی» برگزار می شود.

وی با اشاره به ثبت نام ۱۸۰ متخصص و صاحبنظر برای حضور در این همایش گفت: ساماندهی آموزش عالی نیازمند مشارکت عمومی، خرد جمعی و عزم راسخ است.

معاون آموزشی وزارت علوم در پاسخ به سوالات یکی از خبرنگاران حاضر در نشست خبری در خصوص موضوع ادغام رشته های پزشکی و غیر پزشکی گفت: موضوع ادغام رشته های پزشکی و غیر پزشکی به صورت جدی از طرف وزارت علوم دنبال می شود و در آینده پیشنهادات و راهکارهای وزارت علوم در این زمینه اعلام خواهد شد.

م.ع ۱۳۶۰