در راستای گسترش همکاری های بین دانشگاهی صورت گرفت؛

بازدید هیات آکادمیک دانشگاه ذی قار عراق از دانشگاه فردوسی مشهد

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۲۳:۰۳ کد : ۳۸۸۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۳
هیات آکادمیک دانشگاه ذی قار عراق به ریاست معاون اداری و مالی این دانشگاه ازبخش های مختلف دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کردند.
بازدید هیات آکادمیک دانشگاه ذی قار عراق از دانشگاه فردوسی مشهد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، مسئولان دانشگاه ذی قارعراق ضمن بازدید از واحدهای دانشگاه فردوسی مشهد، با دکتر حسین انصاری معاون اداری مالی و دکتر احسان قبول مدیر همکاری های علمی بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی این دانشگاه دیدار و گفتگو کردند.

دکتر انصاری در این نشست با معرفی زیر ساخت ها و نرم افزارهای بخش های اداری و مالی دانشگاه، آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد را برای تبدیل این نرم افزارها به زبان عربی و راه اندازی آن در دانشگاه ذی قار کشور عراق اعلام کرد.

وی همچنین از آمادگی دانشگاه فردوسی مشهد برای انجام طرح های پژوهشی مشترک در بخش های مختلف استان ذی قار خبرداد.

دکتر قبول نیز با اشاره به تفاهم نامه امضا شده میان دو دانشگاه در سال گذشته و با معرفی قابلیت های دانشگاه فردوسی مشهد دربرگزاری دوره های کوتاه مدت در فصل تابستان و همچنین در خصوص پذیرش استادان و دانشجویان دانشگاه ذی قار در دانشگاه فردوسی مشهد با شرایط ویژه نکاتی را مطرح کرد.

هیات دانشگاه ذی قار نیز با الگو دانستن دانشگاه فردوسی مشهد در بخش های در آمدزائی خواستار انتقال تجربیات و امضا ی قراردادهای اجرائی در حوزه های مورد نظر شد.

در پایان این نشست مقرر شد در اولین توافق اجرایی انجام شده، گروه هایی از استادان و دانشجویان دانشگاه ذی قار در فصل تابستان ضمن شرکت در دوره های آموزش زبان فارسی از دیگر امکانات آزمایشگاهی، علمی و کتابخانه ای دانشگاه فردوسی مشهد بهره مند شوند.

بازدید از سوله صنایع غذایی، مجموعه آبی دانشگاه، گل خانه های الکترونیکی و... از دیگر برنامه های بازدید هیات دانشگاه ذی قار از دانشگاه فردوسی مشهد بود.

ر.ب ۴۵