دردانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد؛

نشست معاونان پژوهش و فناوری و مدیران روابط بین الملل دانشگاه های منطقه سه کشور

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۲۲:۵۹ کد : ۳۸۸۹۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۵
نشست معاونان پژوهش و فناوری و مدیران روابط بین الملل دانشگاه های منطقه سه کشور با حضور دکتر محسن شریفی مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم, تحقیقات و فناوری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار شد.
نشست معاونان پژوهش و فناوری و مدیران روابط بین الملل دانشگاه های منطقه سه کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، در این نشست دکتر شریفی به سیاست ها و برنامه های وزارت علوم در خصوص کاهش تصدی گری اشاره کرد و گفت: وظیفه مسئولان ستادی وزارت علوم، مشخص کردن اهداف در حوزه های مختلف پژوهشی و فناوری است و چگونگی رسیدن به این اهداف بایستی توسط دانشگاه ها برنامه ریزی و اجرایی شود.
وی با بیان اینکه باید به سمت ماموریت گرا کردن دانشگاه ها حرکت کنیم، افزود: برای هدفمند کردن فعالیت های پژوهشی، دانشگاه ها باید اولویت های پژوهشی خود را تدوین کنند.
دکتر حسن ولی زاده رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز در سخنانی با تاکید بر اهمیت ولزوم برگزاری این جلسات گفت:این جلسات از حیث تبادل تجربیات در بین دانشگاه های منطقه بسیار مفید می باشد و باید سعی شود تصمیمات اتخاذ شده دراین نشست ها اجرایی شوند.
در این جلسه که با موضوع نحوه تعاملات دانشگاه های منطقه سه در حوزه روابط بین الملل برگزار شد، هریک از معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها به تجربیات و اقدامات انجام گرفته در حوزه جذب دانشجوی خارجی، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک بین المللی و تبادل استاد و دانشجو و جذب نخبگان ایرانی و غیر ایرانی را ارائه کردند.
در پایان مقرر شد یک تفاهم نامه همکاری در خصوص گسترش تعاملات دانشگاه های منطقه سه در حوزه روابط بین الملل علی الخصوص در زمینه برگزاری همایش های بین المللی مشترک, مشارکت در جذب گرنت ها و پروژ های بین المللی و دعوت از استادان خارج از کشور برای برگزاری کارگاه ها و دوره های اموزشی تهیه و اجرایی شود.
ر.ب ۴۵