کارگاه بین المللی سازی آموزش عالی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزارشد

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۲۲:۵۷ کد : ۳۸۸۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۸
در حاشیه نشست معاونان پژوهش و فناوری و مدیران روابط بین الملل دانشگاه های منطقه سه کشور در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و به همت معاونت پژوهش و فناوری این دانشگاه، نخستین کارگاه آموزشی بین المللی سازی آموزش عالی در دو پنل تخصصی برگزارشد.
کارگاه بین المللی سازی آموزش عالی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزارشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر ولی زاده، رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، طی سخنانی با اشاره به اهمیت بین المللی شدن آموزش عالی در حل مسائل منطقه ای و بین المللی گفت: حل چالش های زیست محیطی و.... نیازمند توسعه آموزش عالی در بعد بین المللی می باشد. دکتر ولی زاده در ادامه افزود: سیستم مدیریتی دانشگاه بایستی زیرساخت ها و دستورالعمل های لازم برای حرکت به سمت بین المللی سازی را فراهم نماید و در این راستا به منظور اشنایی اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزاری کارگاههای متعدد لازم و ضروری است.

در این کارگاه فرج طالبی، معاون مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم، به «مبانی بین المللی سازی آموزش عالی» پرداخت و گفت: بین المللی سازی آموزش عالی در جهان امروز به یک ضرورت در جامعه علمی کشور تبدیل شده است.

درپنل دوم دکترسعید کرمی، معاون مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم، سازمان های علمی بین المللی و فرصت های حاصل از تعاملات علمی با این سازمان ها را برای توسعه دیپلماسی علم و فناوری ضروری عنوان کرد.

در پایان به سوالات مطرح شده توسط حاضران در کارگاه توسط سخنرانان پاسخ داده شد.

ر.ب ۴۵