تجلیل از شرکت دانش بنیان مستقر درپارک علم و فناوری آذربایجان غربی

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۵ کد : ۳۸۸۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۵
شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر بیست و نهمین جشنواره ملی امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه کشوری شد.
تجلیل از شرکت دانش بنیان مستقر درپارک علم و فناوری آذربایجان غربی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، شرکت دانش بنیان "اروم زیست تاک" مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در بیست و نهمین جشنواره ملی امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه کشوری به عنوان گروه کار نمونه کشوری معرفی و موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر این جشنواره از دکتر روحانی ریاست جمهوری کشور شد.

شرکت دانش بنیان "اروم زیست تاک" در سال ۱۳۹۱ با مشارکت استادان دانشگاهی و فارغ التحصیلان کشاورزی شروع به کار کرده و در زمینه تولید انواع پایه‌های رویشی و نهال درختان میوه با پایه‌های رویشی فعالیت می‌کند.

این شرکت دانش بنیان با تولید بیش از پانصد هزار اصله نهال و پایه‌های کشت بافتی درختان میوه و اشتغال بیش از ۲۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی و کاربردی نمودن پایان نامه‌های دانشجویان گام مؤثری در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان استان برداشته است.

محصولات شرکت اروم زیست تاک در ۴ گروه پایه‌های هسته دار، پایه‌های دانه دار، انگور و نهال‌های پیوند خورده بر روی پایه‌های کشت بافتی دسته بندی می‌شوند.

عملکرد بالا و زود باردهی، میوه‌های یکدست و با کیفیت بالا، مقاومت به آفات و بیماری های خاکزی، کاهش عادت سال آوری یا تناوب باردهی در باغ‌های میوه و همگن بودن باغ و سهولت در انجام عملیات داشت و برداشت از مزایای پایه‌های رویشی تولیدی این شرکت می‌باشد.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری آذربایجان غربی


( ۳ )