در دانشگاه سمنان برگزار شد؛

آیین اختتامیههمایش سالانه بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۹ کد : ۳۸۸۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۲
بیست و ششمین همایش سالانه بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران پس از سه روز برگزاری سخنرانی‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی، در دانشگاه سمنان به کار خود پایان داد.
آیین اختتامیههمایش سالانه بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکترسیف الله سعدالدین، دبیر بیست و ششمین همایش سالانه بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران گفت: مقالات برگزیده این همایش در آینده و با بررسی های علمی دقیق تر از سوی انجمن مکانیک اعلام و از برگزیدگان تقدیر می شود.

دکتر سعدالدین با بیان اینکه در مدت برگزاری این همایش ۴۸۵ مقاله به صورت سخنرانی و ۳۱۵ مقاله به صورت پوستر ارائه شد، گفت: در مجموع ۸۵۰ نفر مهمان بیست و ششمین همایش سالانه بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران بودند که ۲۰ نفر آنان از کشورهای خارجی و شامل استادانی از دانشگاه های آمریکا، انگلستان، چین، استرالیا و کانادا بودند.

وی برگزاری ۱۰ کارگاه تخصصی با حضور استادان ایرانی و خارجی و نمایشگاهی از دستاوردهای علمی در رشته مکانیک در ۲۵ غرفه در دانشگاه سمنان را از دیگر برنامه های این همایش بین المللی عنوان کرد.

دبیربیست و ششمین همایش سالانه بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران کمک به تجاری سازی ایده های علمی در رشته مکانیک را از اهداف برگزاری این همایش اعلام و تصریح کرد: به همین منظور در کنار دانشمندان، استادان و دانشجویان رشته مکانیک، از تعدادی از صنعت گران و سرمایه‌گذاران در این همایش دعوت شد تا با آخرین دستاوردها در این حوزه آشنا شوند.

دکترسعدالدین ادامه داد: در قالب نمایشگاه این همایش، دستاوردها و محصولات ایده پردازان و فعالان واحدهای فناور با هدف تجاری‌سازی به کمک صنعتگران در واحدهای تولیدی ارائه شد.

وی ارائه آخرین دستاوردهای علمی، تبادل فناوری‌های نوین در حوزه مکانیک، ایجاد ارتباط بین نخبگان و صنعت گران به منظور تبدیل ایده به ثروت و هم افزایی دانشمندان ایرانی و خارجی با محوریت آخرین پیشرفت‌های علمی در حوزه های مختلف مهندسی مکانیک را از دیگر اهداف برگزاری این همایش بین المللی در دانشگاه سمنان عنوان کرد.

دبیربیست و ششمین همایش سالانه بین‌المللی انجمن مهندسان مکانیک ایران به تمرکز دانشگاه های نسل سوم بر تبدیل ایده به ثروت، اشاره کرد و گفت: در این همایش اتخاذ راهبردهایی برای حمایت از تولید داخلی از طریق راهکارهای علمی، کمک به اشتغال‌آفرینی با تجاری سازی ایده ها و درآمدزایی برای دانشمندان با کمک ارتباط بهتر دانشگاه و صنعت هدف گذاری و دنبال شد.

در آیین افتتاحیه این همایش که چهارم اردیبهشت برگزارشد، دکتربرات قبادیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و عباس علی آبادی رئیس انجمن مهندسان مکانیک ایران و مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) حضور داشتند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: سمنان