به همت دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان؛

دومین همایش ملی صنعت اسب برگزار شد

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۵ کد : ۳۸۸۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۹
همایش ملی صنعت اسب، با حضور مسئولان وبه همت دانشکده کشاورزی گروه علوم دامی در دانشگاه زنجان برگزار شد.
دومین همایش ملی صنعت اسب برگزار شد

 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه زنجان، محمدرضا ملاصالحی، قائم مقام معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی به سیاست‌های کلان این وزارت اشاره کرد و گفت: پرورش اسب صنعتی بوده که می‌تواند تولید ثروت در کشور کرده و مورد استفاده همه آحاد مردم قرار گیرد.

در ادامه علی وقف چی؛ نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه فعالیت‌ها باید براساس صادرات محور بودن آنها صورت گیرد، ابراز کرد: هیچ کاری را نباید بدون پایه‌های علمی انجام داد.

صفرعلی ماکنعلی؛ معاون سازمان دامپزشکی نیز در این زمینه ابراز امیدواری کرد که بتوانیم جایگاه از دست رفته صنعت اسب ایران را به دست آوریم.

وی در ادامه افزود: مکانیسمی در دنیا وجود دارد که همه کشورها این مکانیسم ۹ مرحله ای متوالی را طی می کنند تا بتوانند وارد عرصه بین‌المللی در بخش صنعت اسب شوند و در این فرآیند، یک کشور به کشورهایی که بستر لازم را از نظر تخصصی فراهم کرده‌اند و شامل تجارت اسب، برگزاری مسابقات مختلف اسب و بحث‌های فرهنگی می‌شود، ملحق می شود.

در ادامه این همایش، بابک شکی؛ نماینده انجمن علوم دامی ایران گفت: باید توجه داشت که صنعت اسب را نمی‌توان با اسب‌های پرورش یافته در محیط بسته و اصطبل‌ها توسعه داد و پرورش اسب در طبیعت همواره باعث ماندگاری نسل‌های برتر اسب بوده است.

مسعود خلیلی؛ رئیس فدراسیون سوارکاری ایران از دیگر مدعوین همایش با اشاره به نوع پرورش و وضعیت صنعت اسب در کشور، علم را ستون فقرات هر صنعتی عنوان کرده و گفت: در حوزه های مختلف، این علم و دانش است که تولید ثروت می‌کند و اگر علم نباشد، تلاش فیزیکی نمی‌تواند نتیجه بخش باشد.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵