در راستای گسترش همکاری های مشترک علمی و فناوری بین دانشگاهی صورت گرفت؛

نشست مشترک مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری با هیئت عالی رتبه آکادمیک دانشگاه کوفه

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۹ کد : ۳۸۸۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۳۱
نشست مشترک مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری با هیئت عالی رتبه دانشگاه کوفه با هدف بررسی راهکارهای برقراری همکاری های متقابل و فراهم آوردن بسترهای لازم جهت امضای تفاهم نامه همکاری های علمی و آموزشی مشترک برگزار شد.
نشست مشترک مسئولان دانشگاه حکیم سبزواری با هیئت عالی رتبه آکادمیک دانشگاه کوفه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در این نشست با اشاره به اینکه دانشگاه کوفه، یکی ازبزرگ ترین دانشگاه های عراق با بیش از سی هزار دانشجو و بیست و یک دانشکده و دو هزارو پانصدعضو هیئت علمی است، گفت: حضور هیئت عالی رتبه دانشگاه کوفه در دانشگاه حکیم سبزواری با هدف بسترسازی اولیه جهت امضای تفاهم نامه مشترک در آینده نزدیک است.

دکتر علی اصغر مولوی به انعقاد این تفاهم نامه در حوزه های پژوهشی و آموزشی اشاره کرد و گفت:

در حوزه همکاری های آموزشی متقابل بحث تبادل استاد و دانشجو مد نظر ما است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های حوزه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه حکیم سبزواری با امضای این تفاهم نامه دانشجویان دانشگاه کوفه جهت گذراندن دوره های تحصیلات تکمیلی به دانشگاه حکیم سبزواری خواهند آمد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری به مفاد دیگری از این تفاهم نامه اشاره کرد و اظهار داشت: بنا داریم در قالب این تفاهم نامه استادان ما برای گذراندن فرصت های پژوهشی به خصوص پژوهش های کاربردی و انجام پروژه های پژوهشی مشترک با استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه کوفه در آن دانشگاه حضور یافته و همکاری مشترکی با هم داشته باشند.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با تاکید بر اینکه هدف ما ایجاد ارتباطات گسترده علمی با سایر کشورها به خصوص کشورهای دوست و همسایه مانند عراق است، اظهار داشت: معتنقدیم هرچه فضا و اتمسفر دانشگاه بین المللی و تنوع دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف بیشتر شود، ارتقای بیشتر دانشگاه را شاهد خواهیم بود.

رئیس دانشکده علوم تربیتی دختران دانشگاه کوفه نیز در این نشست با تاکید بر اینکه دانشگاه حکیم سبزواری از جایگاه خوبی در میان دانشگاه های ایران برخوردار است، گفت: حضور ما در دانشگاه حکیم سبزواری و نشست و رایزنی با مسئولان این دانشگاه در جهت فراهم آوردن بسترهای لازم جهت امضای تفاهم نامه همکاری مشترک است.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵