انتخاب مقاله محققان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل به عنوان مقاله برتر در هفدهمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی کشور

۱۲ دی ۱۳۹۴ | ۰۹:۵۷ کد : ۳۸۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۲
هفدهمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی به همت انجمن صنایع دریایی ایران در مرکز همایش¬های بین¬المللی جزیره کیش برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این همایش با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر ...
هفدهمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی به همت انجمن صنایع دریایی ایران در مرکز همایش¬های بین¬المللی جزیره کیش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، این همایش با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز به کار کرد و در آن بر توجه به فرصت‌های پساتحریم برای صنعت دریایی تاکید شد.
همچنین در این کنفرانس، با بهره‌گیری از توان علمی و اجرایی کارگروه‌های چهارده‌گانه مدیریت بحران، دانشگاه‌ها و بخش صنعت کشور، نسبت به جمع‌آوری و انتقال دانش و فناوری‌های جدید، از طریق کارگاه های تخصصی، نمایشگاه و ارائه مقالات، گامی موثر در راستای ارتقای جایگاه مدیریت بحران کشور برداشته شد.
هفدهمین همایش صنایع دریایی کیش با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در مرکز همایش های بین المللی جزیره کیش به کار خود خاتمه داد و در آئین اختتامیه بیانیه پایانی نیز قرائت شد.
همچنین در حاشیه این همایش، نمایشگاه دوسالانه صنایع دریایی با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، آلمان، ژاپن، دانمارک، روسیه، هلند و .... در محل دائمی نمایشگاه¬های بین¬المللی جزیره کیش برپا شد و آزمایشگاه تحقیقاتی هیدرودینامیک، آکوستیک و پیش‌رانش دریایی به نمایندگی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و با سرپرستی دکتر روزبه شفقت در این نمایشگاه حضور یافت.
در این راستا کارهای مهم دریایی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، در سه سرفصل تولید برق از امواج، شبیه‌سازی جامع شناورهای تندرو و طراحی و ساخت اولین تونل سطح آزاد در دانشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.
گفتنی است با حضور موفق آزمایشگاه تحقیقاتی هیدرودینامیک، آکوستیک و پیش‌رانش دریایی در نمایشگاه صنایع دریایی، مقاله محققان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با عنوان " الگوریتم طراحی تونل آب سطح آزاد به منظور تست پروانه‌های نیمه‌مغروق؛ نمونه‌ی مطالعاتی تونل آب دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل" به عنوان مقاله برتر (رتبه اول) هفدهمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی کشور معرفی شد.