در گردهمایی دبیران عمرانی مناطق دهگانه دانشگاههای کشور؛

سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم بر تدوین طرح مقاوم سازی دانشگاهها تاکید کرد

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۰ کد : ۳۸۷۸۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۱۲
سرپرست اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم با اشاره به اینکه قدمت بسیاری از ساختمانهای دانشگاههای بزرگ کشور حدود ۵۰ سال است؛ بر تدوین طرح مقاوم سازی ساختمانهای دانشگاهها تاکید کرد.
سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم بر تدوین طرح مقاوم سازی دانشگاهها تاکید کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیامک خادمی در هفتمین گردهمایی دبیران عمرانی مناطق دهگانه دانشگاه‌های کشور به لزوم شروع مطالعات تدوین پیشنهادات بودجه سال ۹۸ اشاره و خاطرنشان کرد: مقاوم سازی ساختمان‌های قدیمی دانشگاه‌ها از اولویت‌های اصلی بخش عمرانی وزارت علوم است و باید برنامه مشخصی را تدوین و به سازمان برنامه ارائه کنیم.

وی اظهار داشت: در بودجه سال ۹۷، ردیف ۱۱ پارک‌های علم و فناوری از ردیف‌های متفرقه به ردیف‌های اصلی تغییر یافت و یک ردیف خاص به صورت ردیف‌های متمرکز ستاد تحت عنوان گوشه‌های فاخر گرفتیم تا دانشگاه‌ها بتوانند فضایی را به دستاوردها و مفاخر دانشگاه اختصاص دهد که شامل هویت دانشگاه و هویت فرهنگی ایرانی و اسلامی است.

دکتر خادمی به موضوع مدیریت سبز در دانشگاه‌ها اشاره و ادامه داد: رتبه بندی دانشگاه‌ها در حوزه مدیریت سبز در حال انجام است. دانشگاه‌هایی که در حوزه مدیریت سبز فعال‌تر باشند و اقدامات جدیدتری انجام دهند را حمایت خواهیم کرد و این یکی از شاخص‌هایی هست که در سال ۹۷ با توجه به عملکرد سال گذشته، حمایت‌هایی در مدیریت سبز انجام می‌دهیم.

وی افزود: یکی از برنامه‌های وزارت علوم، تقویت مناطق عمرانی و افزایش اختیارات دبیران مناطق است، به خاطر آن که فکر می‌کنیم نباید همه چیز متمرکز در ستاد وزرات علوم باشد.

 

مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی به بحث سامانه طرح‌های عمرانی اشاره کرد و افزود: هدف ما این است که این سامانه را تا آخر تیرماه فعال کنیم و اطلاعات در آن ثبت شود و این امر، نیاز به همکاری شما دارد.

دک تر خادمی به مبحث بودجه نیز اشاره کرده و اظهار داشت: در بودجه سال ۹۷، ظرفیت‌هایی وجود دارد که برای بار اول ایجاد شده است و ما باید از ظرفیت‌ها استفاده کنیم و با پیگیری و ارائه برنامه اعتبارات تخصصی یافته را جذب کنیم.

در ادامه این نشست دکتر سیدخلاق میرنیا، رئیس دانشگاه مازندران با تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری در بخش عمرانی و زیرساختی دانشگاه‌ها گزارش از طرح‌های عمرانی این دانشگاه در سالهای اخیر اشاره کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 


( ۱ )