قائم مقام وزیر علوم دربازدید از دانشگاه تربت حیدریه :

دانشگاه ها باید درجهت رفع مشکلات منطقه خودشان برنامه ریزی کنند

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۰ کد : ۳۸۷۵۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۲۹۱
دکترعبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس مرکزهیات های امنا و هیات ممیزه مرکزی،در بازدید از بخش های مختلف دانشگاه تربت حیدریه گفت:دانشگاه ها باید درجهت رفع مشکلات منطقه خودشان برنامه ریزی کنند.
دانشگاه ها باید درجهت رفع مشکلات منطقه خودشان برنامه ریزی کنند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تربت حیدریه، دکتر باقری در سفر به شهرستان تربت حیدریه، ضمن بازدید از روند ساخت ساختمان سلف سرویس دانشگاه تربت حیدریه، با مسئولان این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

قائم مقام وزیر علوم در این بازدید با اشاره به مشکلات آموزش عالی کشور در ۴۰ سال گذشته، از جمله توسعه بی رویه دانشگاه ها و مقاطع تحصیلات تکمیلی و مشکل اشتغال فارغ التحصیلان، بر توجه ویژه دانشگاه ها به توانمندسازی دانشجویان مقطع کارشناسی اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور باید در حل معضلات منطقه خودشان با سایر سازمان های مربوطه و بویژه بخش صنعت، همکاری های مشترک داشته باشند.

در نشستی که با حضور دکترباقری، هیات رئیسه و برخی اعضای هیات علمی دانشگاه تربت حیدریه برگزار شد، دکتر فتحی رئیس دانشگاه تربت حیدریه، به تلاش مسئولان این دانشگاه در برنامه ریزی هایی در راستای مزیت های منطقه از جمله مزیت کشاورزی بویژه زعفران اشاره کرد.

همچنین دکتر باستانی، نماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تشکیل پیشرانه های اقتصادی در کشور و استفاده از پتانسیل فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی در واحدهای تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی تاکید کرد.

در این بازدید مهندس ذوالفقار یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان و مهندس موهبتی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دانشگاه تربت حیدریه، قائم مقام وزیر علوم را همراهی می کردند.

ر.ب ۴۵