وزیر علوم در همایش مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تاکید کرد:

ایجاد نشاط و افزایش امید به آینده در میان دانشجویان از طریق تقویت اعتقادات مذهبی و مباحث اجتماعی

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۹ کد : ۳۸۷۵۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۲۴
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید برلزوم ایجاد نشاط و افزایش امید به آینده در بین جوانان و دانشجویان گفت: از طریق تقویت اعتقادات مذهبی و مباحث اجتماعی این مهم محقق می شود.
ایجاد نشاط و افزایش امید به آینده در میان دانشجویان از طریق تقویت اعتقادات مذهبی و مباحث اجتماعی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، دکترمنصور غلامی روز جمعه در چهلمین همایش سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور، در مشهد اظهار داشت: بازنگری در محتوای دروس دانشگاهی و هدایت به سمت محتواهای تاثیرپذیر در جامعه، از برنامه های در دست اجرا در وزارت علوم است.
وی افزود: در این راستا از پاییز گذشته کارگاه های مهارت آموزی حین تحصیل برای دانش آموزان در حال برگزاری است.
وزیر علوم همچنین بر لزوم تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه تاکید کرد وگفت: موانع این ارتباط در دست احصا است تا بتوان در این زمینه به شاخص مورد قبول رسید.
دکتر غلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در منطقه و دنیا در جایگاه برتر رشد و شتاب علمی قرار دارد و باید این شاخص حفظ شود، گفت: دانشگاه ها باید در طراز انقلاب باشند و برای حرکت در طراز جهانی نیز مانعی در نگاه ایدئولوژی انقلاب و اسلام وجود ندارد و برای حراست از نگاه اسلام نسبت به علم و عالم باید بیشتر تلاش کرد.
وزیرعلوم افزود: در دانشگاه ها در جایگاه حساسی قرار داریم و در سرنوشت جامعه می توانیم تاثیر جدی داشته باشیم. در دانشگاه ها به مباحث مربوط به هم اندیشی به طور وسیع پرداخته نشده است و هم اینک که دشمن در تلاش برای ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی است باید با افزایش و توجه به فعالیت های مشترک و کارهای جمعی در فضاهای دانشگاهی، این ترفندها خنثی شوند.

دکتر غلامی با بیان اینکه دانشگاه ها به دنبال تحقق آرمان های نظام و مقام معظم رهبری هستند، گفت: بسیاری از راهبردهای سند اسلامی شدن دانشگاه ها در برنامه های فرهنگی دانشگاه ها مورد توجه قرار گرفته است.
وی در ادامه گفت: باید در تعامل با جوانان به مسائل روز کشور آگاه باشیم، حفظ ارتباط با نسل جوان، نزدیکی دوره سنی نمی خواهد والبته بسیاری از استادان رابطه پدرانه با دانشجویان دارند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین بر تقویت حضور استادان معارف و فعالان فرهنگی در جمع دانشجویان تاکید کرد و گفت: تحقق این امر نقش مهمی در کاهش آسیب ها دارد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم همدلی بین مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و روسای دانشگاه ها و ارتباط صمیمی با همه گرایش های موجود در دانشگاه ها، برضرورت استفاده از ظرفیت شورای فرهنگی دانشگاه ها برای دستیابی به آرمان‌های والای نظام تاکید کرد.
چهلمین همایش سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور از پنجم تا هفتم اردیبهشت جاری در مشهد برگزار شد.
ر.ب ۴۵


( ۲ )