مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اعلام کرد:

چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۲ کد : ۳۸۷۴۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۵۷۶
دکتر محمدحسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور پس از ماه مبارک رمضان در دانشگاه شیراز برگزار می شود.
چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دکتر علیزاده در حاشیه آیین افتتاح فاز اول مجموعه سرپوشیده ورزشی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان کشور با حضور پنج هزار دانشجو در ۱۴ رشته ورزشی در دانشگاه شیراز برگزار می شود که از این تعداد سه هزار دانشجو پسر و دو هزار دانشجو دختر هستند.
وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این المپیاد ایجاد شادی و تحرک میان دانشجویان است، ادامه داد: رشته های جدید ورزشی در دنیا به وجود آمده و امیدواریم بتوانیم از طریق همین المپیادها رشته های جدید ورزشی به دانشگاه‌ها اضافه کنیم.
دکتر علیزاده گفت: قهرمانان این المپیاد در سال آینده به مسابقات یونیورسیاد که با حضور ۱۵۰ کشور در ایتالیا برگزار می شود، اعزام خواهند شد.
وی افزود: امیدواریم بتوانیم مانند سال گذشته که مسابقات در تایوان برگزار شد، رتبه خوبی کسب کنیم.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: پنج تفاهم نامه در جهت همکاری با فدراسیون‌ها امضا شده که فضاهای ورزشی دانشگاهی را در اختیار آنها قرار دهیم تا علاوه بر ایجاد فضای پرنشاط، از این طریق تربیت مربی و داور داشته باشیم.
وی بیان کرد: دغدغه ما این است که اماکن ورزشی دانشگاه‌ها تجهیز شود و درِب سالن‌های ورزشی دانشگاه تا پاسی از شب برای دانشجویان باز باشد.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۴ )