قائم مقام وزیرعلوم در دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد:

عزم جدی وزارت علوم برای توسعه بخش فناوری در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۸ کد : ۳۸۷۳۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۸۶
دکترعبدالرضا باقری قائم مقام وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری دربازدید از پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ما مصمم هستیم تا بخش فناوری را که در عنوان وزارت علوم تحقیقات و فناوری گنجانده شده است، بیش از گذشته در دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی کشور توسعه داده و تحقق بخشیم.
عزم جدی وزارت علوم برای توسعه بخش فناوری در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، دراین بازدید که دکترمحمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دکتراحد ضابط رئیس پژوهشکده هوا خورشید نیزحضور داشتند، دکترباقری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رسیدن به خودباوری و تولید داخلی بر استفاده از نیروهای داخلی تاکید کرد و اتفاقات خوبی را -که در عرصه فناوری ها و محصولات دانش بنیان در حال رخ دادن است - نشان دهنده تحقق این خودباوری دانست.
قائم مقام وزیر علوم در نشست با مسئولان و متخصصان پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: فعالیت های این مرکز می بایست به گونه ای توسعه یابد که فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های مرتبط در اینجا به کار گرفته شوند تا بتوانند پس از کسب تجربه جذب بازار کارشده و ایجاد خود اشتغالی نمایند.
دکترباقری در ادامه گفت: یکی از دغدغه های ما در وزارت علوم، ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان و نیروهای جوان و متخصص است که توجه به این امر می تواند ضمن ایجاد شغل، مانع از مهاجرت نخبگان از کشور شود و پژوهشکده هوا خورشید باید بنابر نیاز استان خراسان رضوی، حوزه های جانبی را نیز در مناطق مختلف این استان ایجاد کند.
دکترکافی، رییس دانشگاه فردوسی مشهد نیز در خصوص عملکرد این پژوهشکده گفت: سیاست دانشگاه فردوسی تاکنون بر این بوده که پژوهشکده هوا خورشید بتواند در عملکرد خود مستقل بوده و دانشگاه در امور آن به طور مستقیم وارد نشود.
وی، استفاده ازانرژی های تجدیدپذیر را حامی طبیعت دانسته و گفت: لازم است استفاده ازانرژی های تجدیدپذیر مورد حمایت جدی وزارت علوم قرار گیرد.
در جریان این بازدید گزارشی از عملکرد این پژوهشکده در حوزه تولید تجهیزات و توربین های بادی و خورشیدی از طراحی تا ساخت و بهره برداری رئیس پژوهشکده هوا خورشید ارائه شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷