به دستور رئیس جمهوری وبا حضور وزیر علوم از طریق ویدئو کنفرانس؛

ساختمان جدید دانشکده فنی مهندسی مرند افتتاح شد

۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۷ کد : ۳۸۷۳۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۵۸۳
ساحتمان جدید دانشکده قنی مهندسی مرند، در مراسمی به دستور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری و با حضور دکتر منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، از طریق ویدئو کنفرانس مورد بهره برداری قرار گرفت.
ساختمان جدید دانشکده فنی مهندسی مرند افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی به نقل از دانشگاه تبریز، دکتر روحانی در این مراسم با بیان اینکه آذربایجان شرقی استان علم و فرهنگ است، اظهار داشت: این استان بزرگانی چون علامه طباطبایی و شاعر شیرین سخنی چون شهریار را در خود پرورده و دانشگاه تبریز دومین دانشگاه کشور پس از دانشگاه تهران است.
دکتر روحانی افزود: تبریز شهرک فرهنگ است و من امروز خوشحالم که ساختمان دانشکده فنی مهندسی مرند با عنایت پروردگار بزرگ و به نام مهدی موعود (عج) به بهره برداری می رسد و به هفت دانشگاه مهم و ۲۰۰ هزار جمعیت دانشجویی این استان افزوده می شود.
دکتر منصورغلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این آیین با اشاره به ظرفیت های عظیم استان آذربایجان شرقی در حوزه علمی و آموزشی گفت: استان آذربایجان شرقی با جمعیت دانشجویی بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر و افزون بر ۳۸۰۰ عضو هیات علمی، یکی از مهم ترین مراکز علمی ایران اسلامی محسوب می شود.
دکتر غلامی، همچنین با اشاره به جایگاه ویژه و مهم دانشگاه تبریز افزود: دانشگاه تبریز با دارا بودن بیش از ۲۴ هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و برخورداری از ظرفیت توانمند اعضای هیات علمی یکی از بزرگ ترین دانشگاه‌های سطح اول کشور و جزو یک درصد دانشگاه های تاثیرگذار دنیاست که امسال هفتادمین سالگرد تاسیس آن با رویداد تبریز ۲۰۱۸ جشن گرفته می شود.
وی با اشاره به اینکه دانشکده فنی مهندسی مرند یکی از مطالبات عمومی مردم منطقه و علی الخصوص اهالی شهر تاریخی مرند است، اضافه کرد: در راستای اجرای سند جامع راهبردی توسعه دانشگاه ها و یکی از مصادیق بارز این توسعه آموزشی در استان آذربایجان شرقی، این دانشکده در زمینی به مساحت ۵.۲ هکتار و با صرف هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح می شود.
رئیس دانشگاه تبریز نیز در این آیین با قدردانی از حضور وزیر علوم و مسئولان استانی در مراسم افتتاح ساختمان دانشکده فنی مهندسی مرند گفت: این دانشکده نخستین پروژه مشارکتی دانشگاه تبریز با خیرین است که در زمین اهدایی به مساحت ۵.۲ هکتار با زیربنای ۵۶۳۵ متر مربع احداث شده است.
دکتر پورمحمدی افزود: این ساختمان در چهار طبقه و دارای ۱۴ کلاس درس، مجموعه مدیریتی، ۴ اتاق کامپیوتر، سلف سرویس، کتابخانه و مخزن، ۴ اتاق کنفرانس و مکان های عبادتی، خدماتی و سرویسی می باشد.
وزیر علوم در ادامه سفر به استان آذربایجان شرقی در شورای اداری شهرستان مرند که در محل ساختمان جدید دانشکده فنی مهندسی مرند برگزار شد، به عنوان نماینده رئیس جمهوری حضور یافت و در جریان مسائل و معضلات این شهرستان قرار گرفت.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۶ )