رئیس سازمان امور دانشجویان :

هدف وزارت علوم در حوزه ورزش دانشگاه ها، توجه به ورزش همگانی است

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۶ کد : ۳۸۶۹۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۸۰
دکتر مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان در آیین گشایش فاز نخست مجموعه ورزشی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان گفت: هدف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه ورزش دانشگاه ها، توجه به ورزش همگانی است تا دانشجویان بتوانند فعالیت سالم ورزشی را در اوقات فراعت خود انجام دهند.
هدف وزارت علوم در حوزه ورزش دانشگاه ها، توجه به ورزش همگانی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان، در این آیین که دکتر محمد علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، فرماندار گرگان و جمعی از مدیران، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان نیز حضور داشتند، دکتر صدیقی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در خصوص گسترش ورزش دانشجویی در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: این دانشگاه با قدمت ۶۰ ساله و مدیریت سال های اخیر خود، می بایست روز به روز موفق تر از گذشته باشد واز امکانات و شرایط ایده آل بهره مند شود.

وی خاطرنشان کرد: براساس آمار اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، هم اکنون سرانه ورزشی دانشگاه ها، در بخش فضاهای روباز به حدود دو مترمربع رسیده است که تاپایان برنامه ششم توسعه تلاش داریم این سرانه افزایش یابد.

وی اعلام کرد: هرساله ۱۰۰ خوابگاه دانشجویی در سراسر کشور با کمک صندوق رفاه دانشجویان، به اتاق تندرستی مجهز می شود.

دکترصدیقی در پایان گفت: در۴ سال اخیر فعالیت های ورزشی دانشجویان چشمگیر بوده، به طوری که در ۲ المپیاد بین المللی ورزشی دانشجویان، جمهوری اسلامی ایران رتبه ۹ و ۱۰ را کسب کرده است.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان نیز در این آیین گفت: فاز دوم این مجموعه ورزشی که شامل استخر است، طی چند ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید که در این صورت این مجموعه ورزشی از مجموعه های شایسته و بزرگ در میان دانشگاه های کشور خواهد بود.

مجموعه ورزشی این دانشگاه با دارا بودن سالن های تیراندازی، فوتبال دستی و بدن سازی توانسته است سرانه فضاهای ورزشی دانشجویان این دانشگاه را به حد استاندارد مورد نظر وزارت علوم نزدیک کند.

همچنین رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه حضور خود در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از کسب و کارهای کارآفرینی دانشجویان این دانشگاه بازدید کرد.

دکترصدیقی دراین بازدید از فضای تولید نهال بلوبری - که برای اولین بار در استان گلستان توسط یکی از دانشجویان دانشگاه در حال پیگیری است- و فضاهای تولید نهال تجاری چنار و زیتون تلخ، پرورش قارچ، مجسمه سازی و پرورش کاکتوس دانشجویان کارآفرین دانشگاه، دیدن کرد.

دانشجویان کارآفرین دراین بازدید درباره نحوه فعالیت های تولیدی و تحقیقاتی توضیح دادند و حمایت های مالی وزارت علوم و سازمان اموردانشجویان از ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه فعالیت هایشان را خواستار شدند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: گرگان