با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛

آیین معارفه مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزارشد

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۶ کد : ۳۸۶۹۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۵۹۰
آیین معارفه محمد هادی عسکری، مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی و مدیران و کارکنان حوزه معاونت فرهنگی در سالن شهید مفتح وزارت علوم برگزار شد.
آیین معارفه مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزارشد

به گزارش اداره روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در آغاز این نشست از خدمات فضل الله ایرجی کجوری، مدیرکل سابق پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی تجلیل کرد و در ادامه به بیان ویژگیهای فعالیت فرهنگی و معرفی مدیرکل جدید امور فرهنگی وزارت علوم پرداخت.

وی اظهار داشت: فعالیت فرهنگی سخت و پیچیدگیهای خاصی دارد و مسئولیت در این بخش نیاز به توانمندی هایی دارد که این توانمندی ها صرفاً در افراد دارای تجربه فعالیت فرهنگی در صف و ستاد و دارای تخصص و دانش وجود دارد.

دکتر غفاری اظهار داشت: برای نیل به موفقیت در حوزه فرهنگی باید درکل مجموعه فرهنگی وزارت علوم و دانشگاهها همدلی و همکاری موجود را افزایش دهیم و با جدیت بیشتری با یکدیگر تعامل کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در خصوص محمد هادی عسکری، مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: وی در دانشگاهها و ستاد وزارت علوم مسئولیت فرهنگی داشته است و آشنایی وی با جنس فعالیت فرهنگی نوید بخش موفقیت و کارنامه خوب در آینده است.

در ادامه این نشست، محمد هادی عسکری، مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تجلیل از حسن اعتماد معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: باید حمایت از اندیشه ورزی نخبگان دانشگاهی و تثبیت دانشگاه نوین اسلامی ایرانی از اهداف کلان وزارت علوم باشد.

وی با تاکید بر افزایش مشارکت دانشجویان در همه شوون دانشگاه گفت: برای توفیق فعالیت های فرهنگی در دانشگاهها باید به آموزش مستمر کارشناسان فرهنگی به عنوان یک اصل مهم توجه کنیم.

عسکری در ادامه سخنان بر ضرورت پاسخگویی مدیران فرهنگی دانشگاهها به دانشجویان، مسئولیت پذیری بیشتر دانشجویان و تفکیک حوزه سیاسی از حوزه فرهنگی تاکید کرده و حاکمیت قانون را ضرورت فعالیت فرهنگی نام برد.

فضل الله ایرجی کجوری، مدیرکل سابق پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی نیز در سخنان کوتاهی از فعالیت در حوزه فرهنگی به دوران شیرین مسئولیت خود یاد کرد و از همکاری همه مدیران و کارکنان حوزه فرهنگی وزارت علوم و دانشگاهها با وی در زمان تصدی مسئولیت قدر دانی کرد.

گفتنی است دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز دوشنبه در حکمی محمد هادی عسکری را به عنوان مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی منصوب کرد.

محمد هادی عسکری متولد سال ۱۳۵۰، دانش آموخته رشته فلسفه تعلیم و تربیت؛ صاحب آثار و مقالات علمی- پژوهشی در مجلات معتبر، در حوزه مطالعات اجتماعی و فرهنگی دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی می‌باشد.

وی علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی از سوابق اجرایی نیز برخوردار است. مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی؛ نماینده وزارت علوم در هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه جامع علمی کاربردی؛ معاون اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران؛ مدیر باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران؛ دبیر شورای فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ و سردبیری فصلنامه‌های برگ فرهنگ و صبا از تجارب او در کارهای اجرایی است.

همچنین دکتر غفاری در حکم جداگانه ای، فضل الله ایرجی کجوری را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

م.ع ۱۳۶۰


( ۴ )