در همایش « توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان»؛

وزیر تحصیلات عالیه افغانستان بر توسعه روز افزون روابط علمی و دانشگاهی تهران و کابل تاکید کرد

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۷ کد : ۳۸۶۸۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۳۲۵
وزیر تحصیلات عالیه افغانستان ضمن تاکید بر ضرورت توسعه روز افزون روابط آموزش عالی ایران و افغانستان گفت: برای تحقق این هدف نیازمند برنامه ریزی علمی و بررسی کارشناسانه هستیم.
وزیر تحصیلات عالیه افغانستان بر توسعه روز افزون روابط علمی و دانشگاهی تهران و کابل  تاکید کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر حبیب الله خواجه عمری روز دوشنبه در همایش «توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان» در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان گفت: برگزاری این نشست نشان دهنده مواجهه علمی و آکادمیک با موضوع توسعه روابط علمی دو کشور است که امکان توفیق برنامه ریزی ها را بیشتر فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه توسعه هر کشوری نیازمند نقش آفرینی دانشگاهها و ارتباطات فرامرزی خوب با دنیاست گفت: دانشگاهای دو کشور ایران و افغانستان می توانند پیشتاز روابط دو گانه و الگوی موفق ارتباط برای حوزه های فرهنگی؛ سیاسی و اقتصادی باشند.
وزیر تحصیلات عالیه افغانستان با اشاره به اهمیت نظام علمی این کشور در نزد مسئولان گفت: به پشتوانه حمایت مسئولان افغانستان از دانشگاههای این کشور؛ این دانشگاهها امروزه برای پایه گذاری روابط علمی خوب با ایران پیشتاز شده اند.

دکتر حبیب الله خواجه عمری با اشاره به برگزاری نشست های دو جانبه با وزیر علوم و سایر مسئولان ایرانی و نیز برگزاری همایش «توسعه روابط آموزش عالی ایران و افغانستان»؛ بر شروع فصل جدیدی از روابط علمی دو کشور تاکید کرد.
م.ع ۱۳۶۰