معاون وزیر علوم در آیین معارفه سرپرست دانشگاه شهرکرد:

ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها جزو سیاست‌ها و اولویت‌های وزارت علوم است

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۸ کد : ۳۸۶۳۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۰۰
دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیرعلوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در آیین معارفه سرپرست دانشگاه شهرکرد گفت: ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها جزو سیاست‌ها و اولویت‌های وزارت علوم بوده که باید مبنای کارها قرار گیرد .
ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها جزو سیاست‌ها و اولویت‌های وزارت علوم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، دکتر صدیقی با بیان اینکه لازم است رئیس دانشگاه از روزمرگی‌ها پرهیز کرده و بر مبنای سند راهبردی دانشگاه حرکت کند، بر رسالت اجتماعی دانشگاه در حوزه محلی و استانی تاکید کرد و گفت: رسالت محلی و منطقه‌ای دانشگاه شهرکرد از لحاظ علمی می‌تواند به حل مشکلات استان کمک کرده و در کاهش آن‌ها نقش داشته باشد.
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: لازم است بر افزایش کیفیت آموزش عالی بیشتر پرداخته شود که خوشبختانه این دانشگاه طی چند سال گذشته از لحاظ رشد کیفی به سطح مطلوبی رسیده است.
دکترصدیقی ادامه داد: باید این دانشگاه حفظ انضباط آکادمیک، انضباط مالی و اتکا به تولیدات داخلی را جزو برنامه‌های خود قرار دهد، همچنین توجه به بحران آب در بخش‌های خدماتی و دانشجویی، توسعه فعالیت‌های فرهنگی و ایجاد فضای پرنشاط به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، مشورت با اعضای هیئت علمی در تصمیم‌گیری‌ها و ارتباط با کارکنان و دانشجویان باید از برنامه‌های آتی دانشگاه باشد.
وی تلاش برای حاکم شدن روحیه تفاهم، همدلی و هم‌نظری در دانشگاه را مهم دانست و گفت: همه باید برای رو به جلو بردن استان با بهره‌گیری از امکانات موجود تلاش کنند که این دانشگاه در سطح استان، وزارتخانه و ملی بسیار موفق بوده است.
معاون وزیر علوم توجه به مسائل معیشت دانشجویان و جذب دانشجوی خارجی را از برنامه‌های مهم این دانشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: باید درصدی از دانشجویان این دانشگاه دانشجوی خارجی باشد.
وی بر تکمیل ترکیب هیات علمی دانشگاه و جذب آن‌ها تاکید کرد و گفت: باید اعضای هیئت علمی از میان افراد شایسته با اولویت منطقه‌ای و بومی جذب شوند زیرا ترکیب هیات علمی از سرمایه‌های اصلی دانشگاه محسوب می‌شود.
آیین تودیع دکتر شایان شامحمدی رئیس سابق دانشگاه شهرکرد و معارفه دکتر سعید کریمی به‌عنوان سرپرست دانشگاه شهرکرد با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان، مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان، دکتر محمد خالدی نماینده شهرستان لردگان و رئیس مجمع نمایندگان استان، جعفر مردانی معاون سیاسی امنیتی استانداری چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام دکتر سعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه شهرکرد، جمعی از مسئولان دانشگاه‌های منطقه شش کشور، مسئولان استانی و دانشگاهیان دانشگاه شهرکرد درمحل این دانشگاه برگزار شد.
ر.ب ۴۵


( ۱ )