دکتر شریعتی نیاسر در مراسم معارفه مدیران جدید معاونت آموزشی وزارت علوم:

درسال جدید، تاکید بر قانونمندی و اجرای رویه های قانونی جزو اولویت های معاونت آموزشی است

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۴ کد : ۳۸۶۲۴ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۹۱۸
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در مراسم تکریم مدیران سابق و معارفه مدیران جدید این معاونت اعلام کرد: امسال سال مهمی است و ما شرایط جدیدی خواهیم داشت زیرا با حمایت مقام عالی وزارت بنا داریم نظام قانونمندی بویژه در حوزه گسترش آموزش عالی را پیاده کنیم.
درسال جدید، تاکید بر قانونمندی و اجرای رویه های قانونی جزو اولویت های معاونت آموزشی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر با اعلام این خبر اظهار داشت: این موارد از جمله اجرای مصوبه ممنوعیت ایجاد رشته های دکتری جدید در دانشگاه ها و اتخاذ سیاست هایی در جهت ماموریت گرایی دانشگاه ها را که هر دانشگاه در مسیر ماموریت خود عمل کند، شامل می شود.

وی افزود: کارشناسان مدیریت های مختلف معاونت آموزشی وزارت که انصافاً بار سنگین کار بر روی دوش آنهاست، باید امسال بیش از پیش پای کار باشند و با هماهنگی مدیریت های مربوطه و رعایت سلسله مراتب اداری امور را به پیش برند.

دکتر شریعتی با بیان اینکه در سال جدید با تشکیل شورای عالی «برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی»، دو کمیسیون آموزش و پژوهش و فناوری در ذیل این شورا تاسیس می شوند، گفت: افراد صاحب نظر و متخصص در کمیسیون های این شورا حضور خواهند یافت و در خصوص امور آموزش عالی و انجام امور مربوطه، حوزه ستادی را یاری خواهند کرد.

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه بخش آموزش عالی غیردولتی بسیار اهمیت دارد، گفت: ۸۵ در صد جامعه دانشجویی با پرداخت شهریه تحصیل می کنند و بخش دولتی نمی تواند پاسخگوی تمام نیازهای تحصیلی نسل جوان باشد و ما باید از این مراکز غیر دولتی حمایت کنیم تا توسعه پیدا کنند.

وی افزود: مراکز آموزش عالی غیر دولتی اگر می خواهند در آموزش عالی کشور تاثیرگذار باشند، باید به ارتقای کیفیت خود بپردازند و خود را به استانداردهای لازم رسانده و از رویه دانشگاه های موفق الگو بگیرند.

وی با تقدیر از عملکرد مدیران سابق حوزه های مختلف معاونت آموزشی وزارت علوم، اظهار امیدواری کرد در دوره جدید هم مدیران این حوزه بتوانند با یک رویکرد تحولی به نحوی عمل کنند که جامعه دانشگاهی کشور تغییرات محسوسی را در عملکرد این معاونت احساس کند.

در این مراسم دکترعبدالرحیم نوه ابراهیم مدیرکل سابق دفتر برنامه ریزی آموزش عالی، دکتر اصغر مولایی دهکردی مدیرکل سابق دفتر گسترش آموزش عالی ودکتر فاطمه دادشیان؛ مدیرکل سابق دفتر آموزش عالی غیر دولتی گزارشی از عملکرد خود در دوران مسئولیت شان را ارائه کردند و همچنین دکترمحمدرضا آهنچیان، مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی، دکترابوالقاسم دولتی، مدیرکل دفترگسترش آموزش عالی و دکترفرزانه شمیرانی، مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی معاونت آموزشی وزارت علوم، برنامه های خود را جهت اعتلای هر چه بیشتر آموزش عالی کشور اعلام کردند.

ر.ب ۴۵