رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری خبر داد:

۱۷۴ هزار دلار صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان استان در سال گذشته

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۰ کد : ۳۸۵۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۱
دکتر اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: در سال گذشته بیش از ۱۷۴ هزار دلار صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان استان داشته‌ایم و در مجموع گردش مالی شرکت‌ها ۷۳ میلیارد تومان است.
۱۷۴ هزار دلار صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان استان در سال گذشته

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، دکتر پیرعلی با اعلام این خبر افزود: مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان با سرمایه ۶ میلیارد تومان اخذ شده که مبلغ ۳ میلیارد تومان از صندوق نوآوری و شکوفایی کشور و ۳ میلیارد تومان دیگر آن مربوط به بخش دولتی و بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان است.
۱۲۷ شرکت فناور و دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری مستقر است و ۲۲۰ دانش فنی در این شرکت‌ها وجود دارد که از این تعداد ۷۰ دانش فنی، تجاری‌سازی شده است.
وی تصریح کرد: از سال ۱۳۹۳ تاکنون ۲میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت شده و همچنین حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ متر مربع فضا در اختیار این شرکت‌ها قرار گرفته است.
به گفته رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری میزان اشتغال ایجاد شده توسط شرکت‌های دانش بنیان این پارک، ۷۲۵ نفر بوده است.
وی افزود: ساخت پروژه پردیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از خرداد ماه سال جاری آغاز و واحدهای آن به صورت اجاره به شرط تملیک به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار می‌شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷