در دیدار مولوی عبدالحمید و وزیر علوم تاکید شد؛

ضرورت توجه به حفظ وحدت و انسجام ملی در ایران

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۹ کد : ۳۸۵۵۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۵۶۱
مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان با دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دیدار و گفت وگو کرد.
ضرورت توجه به حفظ وحدت و انسجام ملی در ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وزیر علوم در این دیدار که به مناسبت عید مبعث رسول اکرم (ص) انجام شد، به شرایط کنونی منطقه و تلاش قدرت های استعماری برای ایجاد تفرقه مذهبی و گسست قومی در ایران و برخی کشورهای خاورمیانه اشاره و بر "ضرورت توجه بیشتر به مساله حفظ وحدت میان آحاد مسلمانان اعم از شیعه و سنی و نیز تقویت همبستگی ملی در کشور" تاکید کرد.
دکتر غلامی با بیان اینکه "اختلاف نظرها و دیدگاه ها و سلایق گوناگون نباید به هیچ وجه میان آحاد ملت و مسئولان فاصله بیاندازد"، تصریح کرد: وجود اقوام مختلف با فرهنگ های گوناگون در ایران و زندگی توام با آرامش آنها ذیل سایه توجهات پیامبر عظیم الشان اسلام (ص)، سرمایه مهمی برای کشور و نظام به حساب می آید که باید از این ظرفیت های گرانسنگ برای توسعه و تعالی مادی و معنوی کشور بهره برداری کرد.
مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات و خدمات مثبت دکتر غلامی در مدت تصدی مسئولیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: هدف اصلی ما به عنوان جامعه اهل سنت ایران، تقویت وحدت، همبستگی و انسجام ملی و پرهیز از تفرقه و اختلاف افکنی میان شیعه و سنی و ناامیدی و یاس دشمنان ایران و اسلام است.
وی با اشاره به خدمات فراوان جامعه اهل سنت به نظام و کشور در مقاطع مختلف، استفاده بیشتر از "ظرفیت ها و استعدادهای نخبگان دانشگاهی اهل سنت" را در عرصه های گوناگون علمی، فرهنگی، اجرایی و... خواستار شد.

کلید واژه ها: وزیر علوم


( ۱ )