پارک علم و فناوری و دانشگاه گیلان برگزار می کنند:

نخستین فن بازار و نمایشگاه تخصصی برنج و صنایع وابسته در سال حمایت از کالای ایرانی

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۱ کد : ۳۸۵۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۳۶
در سال حمایت از کالای ایران، نخستین نمایشگاه ملی تخصصی برنج و صنایع وابسته در ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری با حمایت برخی از دستگاه های اجرایی در مرکز نمایشگاه ها و همایش های بین المللی منطقه آزاد انزلی برگزارمی شود.
نخستین فن بازار و نمایشگاه تخصصی برنج و صنایع وابسته در سال حمایت از کالای ایرانی

یلان، هدف از برگزاری این نمایشگاه، ارتقای صنعت تولید برنج در استان گیلان به گونه‌ای که بازار این محصول استراتژیک در منطقه شمال کشور در استان گیلان تعیین شود و همچنین ارقام کیفی گیلان دوباره احیا شوند و منجر به ارتقای کیفیت تولید و بسته بندی با شرایط استاندارد و بهداشتی شود.
دراین نمایشگاه ملی کلیه ذی نفعان حوزه برنج از مرحله کاشت، داشت، برداشت و تبدیل و عرضه کنندگان و همچنین تجار، کارخانجات شالیکوبی، فناوران، فروشندگان، واردکنندگان ماشین آلات کشاورزی، تولید کنندگان نهاده های کشاورزی نیز حضور خواهند داشت.
دبیرخانه این نمایشگاه ملی در بهمن ماه سال گذشته در محل پارک علم و فناوری گیلان مستقر و کارگروه برگزاری نمایشگاه متشکل از: پارک علم و فناوری گیلان، دانشگاه گیلان، جهاد کشاورزی، صنعت معدن تجارت، استانداری گیلان، اداره کل استاندارد، معاونت غذا و دارو، اتحادیه تولید کنندگان برنج گیلان، تعاونی فروشندگان برنج رشت، خوشه صنعتی شالیکوبی گیلان، موسسه تحقیقات برنج، شرکت شهرک های صنعتی گیلان، مرکز منطقه ای نخبگان شهید فهمیده شمال کشور، موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی تشکیل شد.
در همین راستا جلساتی در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری گیلان برگزار و مقرر شد چندین کارگاه تخصصی در این حوزه در محل نمایشگاه برگزار شود.
مذاکرات خوبی بین کمیته برگزاری، دبیرخانه و خریداران عمده کشور جهت حضور فعال در نمایشگاه و انعقاد قرارداد در محل نمایشگاه صورت گرفته و تاکنون صنایع دفاع و نیروهای مسلح و تعاونی های اداری استانی آمادگی خود را جهت حضور در نمایشگاه اعلام کرده اند.
همزمان با این نمایشگاه دومین جشنواره انتخاب برترین واحد فرآوری و بسته بندی برنج برگزار خواهد شد
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبگاه WWW.RICE-EXHIBITION.IR مراجعه کنند.
ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری و دانشگاه گیلان