معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ومهندسی زلزله بازدید کرد

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۸ کد : ۳۸۵۴۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۰۸
دکترمسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله (در دست احداث واقع در سوهانک تهران) و ساختمان مرکزی این پژوهشگاه بازدید کرد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ومهندسی زلزله بازدید کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ومهندسی زلزله، دراین بازدید دکتربرومند با اشاره به اهمیت و جایگاه ویژه آزمایشگاه مذکور، بر همکاری وزارت علوم در تامین و تخصیص منابع مورد نیاز برای تکمیل این پروژه ملی تاکید کرد.
دکترمحمد کاظم جعفری، رئیس پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ومهندسی زلزله نیز توضیحاتی را درخصوص حوزه های فعالیت این پژوهشگاه درعرصه های آموزشی، پژوهشی و اجرایی ارائه کرد.
دکتر برومند و هیئت همراه در بازدید از بخش های مختلف آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله (کف قوی و دیوار عکس العمل، میز لرزان، سانتریفوژ)، از نزدیک در جریان روند ساخت آزمایشگاه که پیشرفته ترین مرکز تخصصی در انجام آزمایشات مرتبط با سازه و ژئوتکنیک لرزه ای در سطح کشور و منطقه می باشد، قرار گرفتند.
بخش های مختلف ساختمان مرکزی پژوهشگاه ازجمله آزمایشگاه های سازه و ژئوتکنیک و نیز مرکز ملی شبکۀ لرزه نگاری باند پهن از دیگر بخش های مورد بازدید در این برنامه بود.
همچنین در ادامه این بازدید، چگونگی استفاده از توان پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ومهندسی زلزله برای رفع معضلات کشور و منطقه در جلسه مشترک با مسئولان پژوهشگاه، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این بازدید دکترمحسن شریفی، مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی؛ دکترنیسی، مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و دکترنیکبخت، رئیس دفتر و مشاور معاونت پژوهشی دکتر برومند را همراهی می کردند.
ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ومهندسی زلزله


( ۱ )