رئیس پارک علم و فناوری مازندران خبر داد:

راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان مازندران

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۵ کد : ۳۸۵۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۲۳
دکتر علی معتمدزادگان رئیس پارک علم و فناوری مازندران، از راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در این استان خبر داد و گفت: سرمایه اولیه این صندوق، ۳۰ میلیارد ریال است.
راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان مازندران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، دکتر معتمدزادگان با اعلام این خبر اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری در برخی از استان‌ها راه‌اندازی شده بود و مازندران نیز باتوجه به قابلیت‌های فراوانی که در بخش تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، این صندوق را تأسیس کرده است.
وی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری کارکردهای مهمی دارد، افزود: یکی از مهم‌ترین کارکردهای این صندوق تکمیل زنجیره ایده تا بازار است که در این مسیر از ابزارهای جدید تأمین مالی بهره‌گیری می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری مازندران تصریح کرد: کمک به جایگزینی هزینه‌های بالای تحقیق و توسعه نیاز به هزینه‌ها و گاه ریسک‌پذیری زیادی دارد که صندوق می‌تواند در این زمینه به صاحبان ایده و شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند.
وی افزود: صندوق پژوهش و فناوری در پرداخت خدمات مالی در مقایسه با بانک‌ها یا سایر مؤسسات مالی و اعتباری نگاه تسهیل‌گرانه و بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی دارد.
دکتر معتمدزادگان ادامه داد: صندوق‌های پژوهش و فناوری از مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف هستند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: صندوق پژوهش و فناوری مازندران با سرمایه ۳۰ میلیارد ریال و با مشارکت سهم ۴۹ درصدی سازمان‌های دولتی و سهم ۵۱ درصدی بخش خصوصی راه‌اندازی شده است.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )