به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود؛

نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا

۲۶ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۰ کد : ۳۸۴۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۱۹
نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بیسیم در منطقه غرب آسیا، پنجم اردیبهشت ماه جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزارمی شود.
نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بیسیم غرب آسیا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتراصغر غلامی دبیر این کنفرانس منطقه ای اظهار داشت: در سال‌های اخیر مخابرات بی‌سیم به واسطه فناوری‌های پیشرفته گوشی‌های هوشمند، اینترنت اشیاء، تجارت الکترونیک، سیستم‌های حمل و نقل هوشمند و شبکه‌های اجتماعی بطور قابل توجهی تکامل یافته است.
وی با بیان اینکه گسترش استفاده از این فناوری‌ها، مستلزم افزایش پهنای باند مخابراتی زیرساخت‌ها است، تصریح کرد: اخیراً شاهد تحقیق و توسعه در رابطه با مخابرات نوری بی‌سیم در برخی از برنامه‌های کاربردی به عنوان فناوری تکمیلی برای سیستم‌های تلفن همراه، Wi-Fi و بلوتوث برای حل بحران پهنای باند و ارائه ارتباطات داده با سرعت بالا در محیط‌های شهری بوده‌ایم.
دکتر غلامی ویژگی‌های ممتاز همچون پهنای باند وسیع، امنیت بالا و عدم تاثیرگذاری تداخلات رادیویی این فناوری را از جمله دلایل توجه محققان به این فناوری دانست و افزود: نخستین همایش مخابرات نوری بی‌سیم با هدف گردآوری محققان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و سخت‌افزار از دانشگاه‌ها و صنایع مختلف به منظور به اشتراک‌گذاری، بحث و تبادل نظر در رابطه با آخرین یافته‌های علمی این حوزه برگزار می‌شود.
به گفته وی، شبکه‌های مخابرات نوری بی‌سیم، طراحی و بهینه‌سازی فرستنده گیرنده‌های مخابرات نوری بی‌سیم، شبکه‌های بی‌سیم نسل آینده، مخابرات نور مرئی ارگانیک، انتقال اطلاعات و مکان‌یابی در مخابرات نور مرئی، مدل‌سازی و توصیف کانال و تحلیل ظرفیت کانال محورهای این کنفرانس را تشکیل می‌دهند.

دکتر غلامی گفت: مخابرات نوری فضای آزاد، تکنولوژی ترکیبی مخابرات نوری بی‌سیم و مخابرات رادیویی، سیستم‌های چند ورودی-چند خروجی در مخابرات نوری بی‌سیم، طرح های مدولاسیون، کدینگ و آشکارسازی و کاربردهای مخابرات نوری بی‌سیم، دیگر محورهای نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بیسیم خواهد بود.
دبیر نخستین کنفرانس منطقه‌ای مخابرات نوری بیسیم در پایان خاطرنشان کرد: در این رویداد علمی بین‌المللی که با حضور سخنرانانی از کشورهای پرتغال و جمهوری چک برگزار می‌شود، بیش از ۳۰ مقاله از ۱۴ کشور دنیا ارائه خواهد شد.
گفتنی است علاقه مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس الکترونیکی wacowc2018.iut.ac.ir مراجعه کنند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵