به منظور تجلیل و تکریم از مقام والای شهدای جهادی علمی؛

وزیر علوم با خانواده شهیدان دکتر علیمحمدی و دکتر شهریاری دیدار و گفت وگو کرد

۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۸ کد : ۳۸۴۵۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۸۵۲
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه جمعی از مسئولان این وزارتخانه روز پنج شنبه با حضور در منزل شهیدان دکتر مسعود علیمحمدی و دکتر مجید شهریاری، شهدای عرصه جهاد علمی کشور ، با خانواده آنان دیدار و گفت و گو کرد و یاد ونام آنها را گرامی داشت.
وزیر علوم با خانواده شهیدان دکتر علیمحمدی و دکتر شهریاری دیدار و گفت وگو کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی با گرامیداشت یاد و خاطره و تکریم و تجلیل از شهدای عرصه جهاد علمی کشورمان اظهار داشت: توسعه و پیشرفت های کشور در عرصه های مختلف مدیون و مرهون خون شهدا و ایثار گران است.
وی با اشاره به سخت کوشی و پر تلاش بودن استادان شهید عرصه جهاد علمی گفت: افتخار جامعه علمی و دانشگاهی کشور به استادان شهید است و همواره باید راه و روش و منش آنها را سرلوحه فعالیت و حرکت خود قرار دهیم.
دکتر غلامی افزود: شهدای عرصه جهاد علمی از نیروهای کیفی، شاخص و تاثیرگذار کشور محسوب می شدند؛ به طوری که خدمات ارزشمند این عزیزان در اعتلای علمی و نوآوری جمهوری اسلامی ایران، هم اکنون به بار نشسته است.
وی به بازدید خود از دستاورد های هسته ای کشور با حضور ریاست محترم جمهوری در روز ملی فناوری هسته ای (۲۰ فروردین ماه) اشاره کرد و گفت: به همت دانشمندان کشور، شهدا و ایستادگی همکاران این شهدای بزرگوار، بسیاری از پروژه های علمی این حوزه در بخش های مختلف از جمله هسته ای، سلامت و پزشکی و... نتیجه داده و به بار نشسته است.
دکتر غلامی در بخش پایانی سخنان خود ابراز امیدواری کرد که با دعای خیر مردم و به خصوص دعای خیر خانواده های معظم و معزز شهدا و ایثارگران، شرایط و فضایی به وجود آید که مجموعه های علمی، پژوهشی، فناوری و نوآوری کشور بتوانند به اهداف والای خود دست یابند.
در این دیدارها که به صورت جداگانه و در منزل این دو شهید بزرگوار برگزار شد، همسر و فرزندان شهیدان دکتر علیمحمدی و دکتر شهریاری مسائل و دیدگاه های خود را در زمینه های مختلف به ویژه عرصه علم و فناوری با وزیر علوم در میان گذاشتند و در پایان نیز لوح تجلیل و سپاس از خانواده این شهیدان از سوی وزیر علوم به آنان اهدا شد.
در دیدار وزیر علوم با خانواده شهید علیمحمدی، دکتر مسعود شمس بخش مشاور وزیر علوم و مدیرکل حوزه وزارتی و دکتر نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر غلامی را همراهی می کردند.
همچنین در دیدار وزیر علوم با خانواده شهید شهریاری نیز دکتر شمس بخش، دکتر غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دکتر صدوق، رئیس دانشگاه شهید بهشتی حضور داشتند.
دکتر مجید شهریاری متولد ۱۳۴۵ در زنجان، عضو هیئت علمی و استاد فیزیک هسته ای دانشگاه شهید بهشتی بود که در تاریخ ۸ آذر ماه ۱۳۸۹ در یک اقدام تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
همچنین دکتر مسعود علیمحمدی متولد ۱۳۳۸ در تهران (کن)، عضو هیئت علمی و استاد فیزیک دانشگاه تهران بود که در بامداد ۲۲ دی ۱۳۸۸ و در سن ۵۰ سالگی، به هنگام خروج از منزلش در یک اقدام تروریستی و بر اثر انفجار بمب، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
ا. ب / ر. ب / ع.ع