در آیین معارفه سرپرست دانشگاه ملایر؛

مشاور وزیر علوم: دانشگاه باید در حل مسائل جامعه موثر باشد

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۶:۵۸ کد : ۳۸۴۴۸ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۴۳۱
مشاور وزیر علوم و مدیرکل حوزه وزارتی این وزارت گفت: دانشگاه می بایست در جامعه و حل مسائل آن موثر باشد و برای موثر بودن باید نقشه راه و برنامه استراتژیک و راهبردی داشت.
مشاور وزیر علوم: دانشگاه باید در حل مسائل جامعه موثر باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود شمس بخش روز چهارشنبه در آیین معارفه دکتر ملکی سرپرست جدید و تودیع دکتر بابایی پور سرپرست پیشین دانشگاه ملایرافزود: برای مشارکت دانشگاه در حل مسائل جامعه، باید مزیت های نسبی منطقه مشخص شده و بر اساس آنها فعالیت های دانشگاه جهت دار باشد و فعالیت ها و تحقیقات اعضای هیأت علمی دانشگاه نیز در همین راستا باشد.

مشاور وزیر علوم با اشاره به سوابق پربار علمی و اجرایی دکتر ملکی در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بوعلی افزود: برنامه ها و جهت گیری های وی به رشد و تعالی آموزش عالی و دانشگاه ملایر کمک خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به رشد قابل توجه تعداد دانشجویان در نظام جمهوری اسلامی، بیان داشت: رشد دانشگاه ها و آموزش عالی در کشور یکی از خدمات نظام است و این رشد و گسترش نشانه اهتمام جمهوری اسلامی ایران به علم، دانش و فرهیختگی و رشد جامعه و جوانان است و البته ما باید علاوه بر این رشد کمی که یک افتخار است به دنبال ارتقای کیفی آن نیز باشیم.

دکتر شمس بخش با بیان قدمت آموزش عالی در ایران از زمان جندی شاپور به عنوان اولین دانشگاه دنیا در ایران و دارالفنون اظهار داشت: آموزش عالی نوین در ایران با تاسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۲ آغاز شد و این آموزش عالی در ایران جوان است و برای رسیدن به دانشگاه های نسل چهار و کارآفرین می بایست یک تکامل اتفاق بیفتد.

مشاور وزیر علوم در ادامه ضمن ابراز خوشحالی از تاسیس پژوهشکده انگور و کشمش در دانشگاه ملایر افزود: دانشگاه باید در جامعه موثر باشد و مسائل جامعه را ببیند و با توجه به اینکه ملایر یکی از قطب های تولید انگور در کشور است، این پژوهشکده می تواند در حل مشکلات انگور در منطقه موثر باشد.

همچنین دکتر بابایی پور سرپرست پیشین دانشگاه ملایر ضمن تشکر از اعضای هیات علمی و کارکنان به ارائه مطالبی پیرامون دوره مدیریت خود در دانشگاه ملایر پرداخت.

وی افزود: دانشگاه از یک آرامش منطقی برخوردار بوده که این آرامش مرهون همت همکاران است. دکتر بابایی پور ضمن خیر مقدم به دکتر ملکی سرپرست جدید دانشگاه، انتصاب وی را تبریک گفت.

سرپرست پیشین دانشگاه ملایر در پایان از زحمات اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر و همچنین مساعدت و همکاری فرماندار ویژه شهرستان، امام جمعه، نمایندگان شهرستان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه دکتر ملکی سرپرست جدید دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه ملایر از دکتر شمس بخش، دکتر محمدی فر و اعضای هیات رئیسه دانشگاه بوعلی سینا، حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی و سایر شرکت کنندگان در این مراسم تشکر و قدردانی کرد. دکتر ملکی سرپرست جدید دانشگاه سپس در سخنان کوتاهی برنامه های خود را در چهار بخش آموزشی، اداری و مالی، پژوهشی و فناوری و دانشجویی و فرهنگی ارائه کرد و خواستار تلاش و کوشش کارکنان خصوصاً اعضای هیات علمی برای ارتقاء جایگاه دانشگاه ملایر شد.

در ادامه حجت الاسلام عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا و حجت الاسلام آزادیخواه نماینده شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند.

در پایان مراسم لوح تقدیر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به دکتر بابایی پور اهدا و متن حکم دکتر ملکی از طرف وزیر علوم قرائت شد.

م.ع ۱۳۶۰


( ۱ )