دکتر غفاری در آیین معارفه سرپرست دانشگاه سمنان:

دانشگاه ها در فرهنگ‌سازی و تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» تأثیرگذارند

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۸ کد : ۳۸۴۴۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۱۹۵
دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم امروز (چهارشنبه) در آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه سمنان اظهار داشت: مجموعه دانشگاهی کشور در فرهنگ‌سازی و تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» تأثیرگذار است.
دانشگاه ها در فرهنگ‌سازی و تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» تأثیرگذارند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکتر غفاری با بیان اینکه توسعه کشور بدون دانشگاه‌ها محقق نمی‌شود، اظهار داشت: دانشگاه‌ها نماد توسعه و سرمایه هر جامعه محسوب می‌شوند.
وی افزود: فعالیت دانشگاه‌ها محدود به تربیت نیروی متخصص نمی‌شود و تولید سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی از دیگر فعالیت‌های دانشگاه‌هاست.
دکتر غفاری به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «حمایت از کالای ایرانی» اشاره کرد و فرهنگ‌سازی در راستای تحقق شعار سال را حائز اهمیت دانست.
دکتر غفاری تصریح کرد: با توجه به حوزه و قلمرو دانشگاه و دارا بودن جمعیت قابل توجه و موثر کشور؛ دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها، این مجموعه می‌تواند با فرهنگ‌سازی در محیط دانشگاه و جامعه در تحقق شعار سال تأثیرگذار باشد.
وی مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی را در ایجاد دانشگاه شاداب و پرنشاط موثر دانست و گفت: در تلاشیم بسترها و زمینه‌های این فعالیت‌ها را در چارچوب قوانین و مقررات مساعدتر کنیم و در نشست‌هایی که با مجموعه معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های کشور داشته‌ایم، تاکید بر فراهم‌سازی این بسترها شده تا شاهد نقش‌آفرینی و مشارکت بیشتر دانشجویان باشیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با اشاره به عملکرد خوب دانشگاه سمنان در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی گفت: بیش از ۹ هزار انجمن علمی در دانشگاه‌های سراسر کشور مشغول فعالیت هستند و جشنواره حرکت هم که به نوعی بر مبنای فعالیت این انجمن‌ها است هر ساله برگزار می‌شود که یازدهمین دوره آن در سال جاری برگزار خواهد شد.
آیین تکریم دکتر عباس هنربخش رئوف رئیس پیشین دانشگاه سمنان و معارفه دکتر مسعود نصیری زرندی سرپرست جدید این دانشگاه با حضور تعدادی از مسئولان استانی، مدیران دستگاه‌های اجرایی و روسای دانشگاه‌های این استان در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان برگزار شد.
ل.م ۵۴/ ا.ب ۵۲/‏‬ ع. ع ۵۷


( ۲ )