سرپرست پارک علم و فناوری کرمان خبر داد:

حمایت زیرساختی و مالی از استارتاپ ها

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۱ کد : ۳۸۴۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۱
دکترمسعود ترکزاده ماهانی گفت: پارک علم و فناوری استان کرمان در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای اقتصاد دانش بنیان از استارتاپ ها در ابعاد زیرساختی و مالی حمایت می کند.
حمایت زیرساختی و مالی از استارتاپ ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان، دکتر ترکزاده با اشاره به شکل گیری فرهنگ کارآفرینی و خلاقیت از سنین پایین از مذاکره با بخش خصوصی جهت راه اندازی پارک کودک و نوجوان خبر داد.

وی افزود: راه اندازی کانون شکوفایی خلاقیت پارک فناوری یکی دیگر از اولویت ها به شمار می رود و دراین زمینه با آموزش و پرورش وارد مذاکره شده ایم.

دکترترکزاده ماهانی اظهارامیدواری کرد که پارک کودک و نوجوان و پارک فناوری هرچه سریع تر راه اندازی شوند.

وی همچنین از تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان خبر داد و افزود: این صندوق برای ارائه خدمات توسعه تجاری سازی فناوری به واحدهای فناور و شرکت های دانشگاهی تاسیس شده است.

دکتر ترکزاده ماهانی گفت: مراکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری در استان کرمان روند افزایشی داشته است و در حال حاضر در شهرهای کرمان، زرند، رفسنجان، سیرجان و بم فعال می‌باشند.

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمان از برگزاری استارتاپ ها به صورت فصلی در سال جاری دردانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته خبر داد و گفت: استارت تاپ ها یکی از فرمت های پرورش ایده در قالب فرآیندهای چند روزه است و می توان آنها را شرکت‌های نوپایی دانست که با یک ایده اولیه شروع می‌کنند و می توانند به سرعت رشد کرده و به درآمد برسند.

وی افزود: پارک علم و فناوری ازبرگزاری استارتاپ ها حمایت مالی و زیرساختی انجام خواهد داد و این زیرساخت‌ها در دانشگاه تحصیلات تکمیلی وصنعتی پیشرفته مهیا می باشد.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با تاکید بر لزوم اشتغال زایی دانش بنیان در کشور گفت: آماده تربیت تسهیل گران کسب و کارهای نوپا در حوزه های مختلف هستیم.

دکتر ترکزاده با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: باید به سمت کسب و کارهای جدید که نیاز به سرمایه گذاری پایینی دارند برویم و استارتاپ ها در این زمینه راهگشا هستند.

وی در همین راستا، تربیت منتور ها (تسهیل گران) در حوزه کسب و کار استان را با اهمیت توصیف کرد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری کرمان