رئیس دانشگاه یزد اعلام کرد:

برای حمایت از کالای ایرانی، باید بهره‌وری و کیفیت مدنظر قرار گیرد

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۷ کد : ۳۸۴۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۱
رئیس دانشگاه یزد، در دیدار با نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری امسال به نام «حمایت از کالای ایرانی» اظهار داشت: در راستای تحقق حمایت از کالای ایرانی، بهره‌وری و کیفیت باید مدنظر قرار گیرد.
برای حمایت از کالای ایرانی، باید بهره‌وری و کیفیت مدنظر قرار گیرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکتر محمدصالح اولیاء عنوان کرد: در مواردی به نظر می‌رسد این امکان وجود ندارد که هم قیمت محصولات کاهش یابد و هم کیفیت آن افزایش یابد اما واقعیت این است که راهی جز این برای رقابت‌پذیر کردن کالاهای داخلی نداریم.

رئیس دانشگاه یزد گفت: دانشگاه‌ها با بهره‌مندی از نیروهای تحصیلکرده خود، توان ارائه راهکار علمی برای حمایت از کالای ایرانی را دارند.

دکتر اولیاء خاطرنشان کرد: نیروهای تحصیلکرده ما می‌توانند با ورود به صنعت، راهکاری برای تحقق این امر پیدا کنند و به طور قطع برای ایجاد گرایش در مصرف‌کننده به منظور استفاده از کالای داخلی، دانشگاه در کنار صنعت خواهد بود.

وی ادامه داد: در دانشگاه یزد کانون تفکری در زمینه بحث آب و شهر هوشمند شکل گرفته و مباحث بسیار جدی در حال پیگیری است بنابراین در حوزه صنعت نیز دانشگاه می‌تواند یاریگر بخش خصوصی باشد.

دکتر اولیاء تاکید کرد: دانشگاه می‌تواند مکانی باشد تا مجموعه صنعت، دولت و دانشگاه دور هم جمع شوند و مسائل را در کانون تفکر بررسی، پیگیری و حل کنند.

وی بیان کرد: صنعتگران باید بیشتر با ظرفیت‌هایی که در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری وجود دارد، آشنا شوند تا بتوانند با اتکا به دانش، در مسیر اقتصاد سالم گام بردارند.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵

 


( ۱ )