معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اعلام کرد:

در سال جدید نظم ، برنامه ریزی و حمایت از بخش پژوهش را سر لوحه کارها قرار می دهیم

۲۰ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۹ کد : ۳۸۳۹۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۴۹
دکتر مسعود برومند در آیین معارفه دکتر عبدالساده نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری معاونت پژوهشی و تکریم دکتر جلال بختیاری مدیر کل پیشین این دفتراظهار داشت: در سال جدید نظم سازمانی ، برنامه ریزی و حمایت از بخش پژوهش را سر لوحه کارها قرار می دهیم.
در سال جدید نظم ، برنامه ریزی و حمایت از بخش پژوهش را سر لوحه کارها قرار می دهیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برومند افزود: در شرایط فعلی انتظارات جامعه از بخش پژوهش بسیار بالا است و لذا این معاونت ماموریت سنگینی بر عهده دارد که انجام آن جز با نظم سازمانی و برنامه ریزی در کارها و حمایت ویژه از پژوهشگران امکان پذیر نیست.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم به همکاری های علمی و بین المللی در عرصه پژوهش و فناوری اشاره کرد و افزود: در همکاری های بین المللی انتظار مردم این است که کشور بتواند با دنیا همکاری و تعامل داشته باشد و در این خصوص وظیفه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم ساماندهی، برنامه ریزی در جهت این نوع همکاری و تعامل ها در عرصه گسترده بین المللی است.

وی در ادامه گفت: در بحث زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری به یک داشبورد مدیریتی نیازمندیم و این داشبورد مدیریتی باید به گونه ای باشد که به سازمان های مشابه مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و موسسات پژوهشی متصل شود.

دکتر برومند گفت: در بحث بودجه سال ۹۸ بایستی از همین آغاز سال برنامه ریزی و سازماندهی داشته باشیم و از خیرین آموزش عالی در کارهای پژوهشی کمک بگیریم و آنها را علاقه مند به سرمایه گذاری در مقوله پژوهش کنیم.

در ادامه این نشست دکترعبدالساده نیسی، مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری ضمن تشکر از زحمات دکتر بختیاری گفت: معتقدم پژوهش در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها مانند رگ های قلب در بدن انسان است و اگر پژوهش در کشور از کار بیفتد مانند آن است که شاهرگ های قلب اقتصاد کشور از کار افتاده است و ما در این راه باید فرآیندها را بشناسیم و با برنامه ریزی منسجم و ایجاد ابزار های حمایتی و ارتباط تنگاتنگ با مدیریت فناوری و دانشگاه ها به بحث پژوهش در کشور کمک کنیم.

در پایان این مراسم دکتر برومند با اهدای لوحی از تلاش ها و خدمات دکتر بختیاری قدر دانی و حکم انتصاب دکتر نیسی را به وی اعطا کرد.

س.س ۱۳۵۱/ ر.ب ۱۳۴۵


( ۱ )