رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد:

تربیت دانشجویان کارآفرین اقدام موثر در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی

۲۰ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۹ کد : ۳۸۳۹۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۷۱
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه ها با تربیت دانشجوی کارآفرین و کاردان می توانند در تحقق شعار امسال نقش موثری داشته باشند.
تربیت دانشجویان کارآفرین اقدام موثر در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتراحمد معتمدی گفت: نقش دانشگاه ها برای حمایت از کالای ایرانی که در سال جاری به عنوان شعار سال از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده، بسیار تاثیرگذار است و دانشگاه ها در تحقق این موضوع نقش بلند مدت دارند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: دانشگاه ها برای اینکه بتوانند موضوع حمایت از کالای ایرانی را تحقق بخشند باید فارغ التحصیلان کاربردی و کارآفرین تربیت کنند.

دکترمعتمدی عنوان کرد: همچنین دانشگاه ها با حمایت و توسعه شرکت های دانش بنیان و نوپا می توانند دراین عرصه نقش خود را عملیاتی کنند.

وی اظهار داشت: همچنین باید آموزش در دانشگاه ها به نحوی صورت گیرد که فارغ التحصیلان پس از ورود به صنایع از کارایی عملی بالایی برخوردار باشند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشجویان کشور از نظر تئوری در سطح مطلوبی قرار دارند، گفت: باید تلاش کنیم در حوزه عملیاتی نیز دانشجویان کارآمدتر باشند تا بتوانیم در راستای تحقق شعار سال حرکت کنیم.

دکترمعتمدی خاطرنشان کرد: دولت در گذشته بخشنامه ای درخصوص استفاده از کالاهای ایرانی داشت که براساس این بخشنامه دستگاه های اجرایی نمی توانند کالاهای خارجی که مشابه تولیدات ایرانی دارند خریداری کنند که باید سعی شود این بخشنامه در اجرا بیشتر مورد عمل قرار گیرد.

ل.س ۱۳۴۲/ ر.ب ۱۳۴۵

کلید واژه ها: صنعتی امیرکبیر