توسط محققان دانشگاه مازندران صورت گرفت؛

جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی با استفاده از نانوذرات موجود در زردچوبه

۱۵ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۹ کد : ۳۸۳۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۴۵
محققان دانشگاه مازندران، ماده‌ای در زردچوبه را به شکل نانوذرات سنتز کردند که از آن می‌توانند برای جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی استفاده کنند.
جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی با استفاده از نانوذرات موجود در زردچوبه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری فارس، افزایش حلالیت کورکومین به عنوان ماده موثره زردچوبه در آب از طریق فناوری نانو صورت گرفته که در این راستا فرم نانوذره کورکومین با استفاده از دو پلیمر طبیعی سنتز شده و اثر آن بر تکثیر سلول‌های سرطانی مورد ارزیابی قرار گرفته است.
از طریق این طرح، کوچک شدن ذرات کورکومین تا مقیاس نانومتری سبب افزایش حلالیت این ترکیب در آب می‌شود و این موضوع اثر ضدسرطانی این ترکیب را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد.
در این طرح نانوذراتی چهار جزئی شامل کورکومین، دو پلیمر طبیعی و سدیم تری فسفات سنتز شده است. بررسی با کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) نشان داده است که در مقایسه با کورکومین که به میزان ناچیزی در آب حل می‌شود، کپسوله کردن کورکومین به داخل نانوذرات سنتز شده به میزان قابل‌توجهی حلالیت آبی آن را افزایش می‌دهد.
در این طرح برای سنتز این نانوذرات چندجزئی، از یک روش شامل فرایند فراصوت استفاده شده و پس از آن فعالیت ضد توموری آن‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته است. همچنین از روش‌های میکروسکوپی FE-SEM و AFM برای مشخصه یابی نانوذرات استفاده شده است.
شهرام قاسمی میر عضو هیأت علمی دانشگاه مازندران، مریم قاسمی کاسمان عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل، سهراب کاظمی عضو هیات علمی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بابل، مریم غلامی تبار و رقیه پورباقر دانشجویان مقطع دکترای پژوهش‌محور این دانشگاه، فاطمه احمدی و علی علی‌نژاد میر دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه مازندران در انجام این طرح همکاری داشته‌اند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )