انتخاب دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به عنوان مسئول و میزبان کمیته علمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۲ کد : ۳۸۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۱
درنشست مشترک سرپرست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و مشاور عالی امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی، دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان به عنوان مسئول تشکیل و میزبان کمیته علمی شورای هماهنگی با مواد مخدر ا...
درنشست مشترک سرپرست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و مشاور عالی امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی، دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان به عنوان مسئول تشکیل و میزبان کمیته علمی شورای هماهنگی با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحسن ولی زاده سرپرست دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان درسخنانی با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید به معرفی اجمالی توانمندی های دانشگاه شهید مدنی آذربایجان پرداخت و گفت: این دانشگاه با دارا بودن بیش از 7500 دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و نیز با 235 نفر عضو هیئت علمی و226 نفر کارمند در قالب هفت دانشکده دومین دانشگاه بزرگ و جامع استان آذربایجان شرقی می باشد.
وی با اشاره به پتانسیل  بالای علمی و تحقیقاتی و پژوهشی دانشکده علوم تربیتی با 45 نفر عضو هیئت علمی، آمادگی کامل دانشگاه را برای کمک به حل مسائل و مشکلات مختلف موجود درسطح استان و تسهیل و مشارکت در توسعه همه جانبه استان آذربایجان شرقی اعلام داشت.
دکترولی زاده با بیان اینکه سیاست کلی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش ها در آموزش عالی است، گفت: اگر طرح های تحقیقاتی و کاربردی در سطح استان عادلانه توزیع شود به طور قطع شاهد شکوفایی استعداد ها و ظرفیت های بالقوه اساتید و محققان و دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان خواهیم بود.
وی همچنین به برگزاری جلسات کمیته های فناوری و اطلاعات استانداری به میزبانی دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان اشاره کرده و آمادگی کامل دانشگاه را برای میزبانی کمیته های مختلف علمی و پژوهشی استان اعلام کرد.
همچنین سردارمحمدعلی نصرتی مشاورعالی امنیتی  و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی، نیز دراین نشست با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید در سخنانی گفت: دستاوردهای دوران دفاع مقدس برای همیشه مایه مباهات و بالندگی ملت بزرگ ایران خواهد ماند و ما باید در مقابل تمامی نعمت های خداوند متعال شاکر باشیم به ویژه نعمت  دین و امنیت و نعمت بدیع و گوارای امنیت و آرامش از دستاورد های بزرگ دوران دفاع مقدس می باشد.
وی شرایط مطلوب و آرامش امروز کشور را مدیون رهبری های پیامبر گونه امام راحل و رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری دانسته و افزود: توان و ظرفیت  بالای نیروهای نظامی و امنیتی کشورمان بازدارنده ترین عامل در مقابل دشمنان می باشد.
سردارنصرتی مهم ترین رسالت مراکز آموزش و پرورش و آموزش عالی را تربیت نسلی برای عهده دار شدن مسئولیت های خطیر و حافظ دستاورد های انقلاب اسلامی عنوان کرده و گفت: شاخص ترین و مهمترین وظیفه ما در مقطع زمانی حاظر پاسداری از میراث تمدنی و فرهنگی رسیده از گذشتگان می باشد.
وی درادامه افزود: راز موفقیت ما در دفاع مقدس همدلی  و وحدت و حضور تمامی سلایق صرف نظر از جناح ها و تفکرها در دفاع از کشور بوده واینک در مبارزه با پدیده شوم اعتیاد و مواد مخدر و افیون چاره ای جز وحدت و همدلی و مقابله با تمام توان نداریم.
دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه حدود 250 میلیون نفر در جهان به نوعی درگیر مواد مخدر می باشد افزود: این پدیده شوم بنیان ها وسرمایه های اجتماعی کشورمان را تهدید می کند و علت اصلی طلاق ها و آسیب های اجتماعی می باشد.
وی با اشاره به شیوع مصرف مواد مخدر صنعتی و آزمایشگاهی و روان گردان ها به جای مواد مخدر سنتی درسال های اخیر، خواستار استفاده از ظرفیت عظیم صدا و سیما برای اطلاع رسانی و آگاه سازی در جهت پیشگیری و مقابله با این پدیده شد.
مشاورعالی امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی درادامه گفت: خوشبختانه دولت تدبیر و امید و وزیر کشور به نحو شایسته به این بحث ورود کرده است و باور ما این است که اگر ما به نحو مطلوب برای مردم اطلاع رسانی و اعتماد سازی کنیم و به نوعی با یک طرح مهندسی قوی که از مسیر علم و پژوهش و تحقیق دانشگاهی گذشته باشد قطعأ موفق به مهار و مقابله با این پدیده خواهیم شد.
مشاورعالی امنیتی و انتظامی استانداری آذربایجان شرقی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقالات و تحقیقات دکتر شالچی عضو هیئت علمی دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان دراین زمینه مراتب تشکر خود را نسبت به نگرانی ها و تلاش های مجموعه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ابراز کرد.
سردارنصرتی خواستار انعقاد تفاهم نامه ای مابین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی برای گسترش همکاری های مشترک علمی و پژوهشی و تحقیقاتی در جهت مقابله و پیشگیری از اعتیاد شد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه استاندار آذربایجان شرقی تأکید ویژه ای نسبت به تشکیل کمیته علمی درشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان دارد، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان را به عنوان مسئول و میزبان کمیته علمی این شورا معرفی کرد.
گفتنی است درپایان این نشست مشترک و به مناسبت هفته دفاع مقدس سردار نصرتی به همراه سرپرست دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاون دانشجویی در مزار شهید گمنام  این دانشگاه حاضر و با نثار فاتحه نسبت به مقام والای شهیدان ادای احترام کردند.