تفاهم نامه همکاری‌های مشترک پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و تکنوکنت دانشگاه یوزونجی ییل وان ترکیه منعقد شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۵ کد : ۳۸۲۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۹۹
در سفر رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در صدر هیأتی مرکب از شرکت‌های مستقر در پارک، تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و تکنوکنت دانشگاه یوزونجی ییل وان ترکیه منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری‌های مشترک پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و تکنوکنت دانشگاه یوزونجی ییل وان ترکیه منعقد شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازپارک علم و فناوری آذربایجان غربی، پیش از این و در جریان سفر هیأت ترکیه‌ای به پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، پس از توافق اولیه رئیس پارک علم وفناوری آذربایجان غربی و رئیس دانشگاه یوزونجی ییل وان پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین طرفین مبادله شده بود.
دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم وفناوری آذربایجان غربی در خصوص نحوه انعقاد این تفاهم نامه گفت:: این تفاهم نامه در راستای افزایش همکاری‌های دوجانبه در زمینه توسعه علم، فناوری و استفاده از ظرفیت‌های طرفین است و موضوع کلی این تفاهم نامه همکاری و تبادل اطلاعات در زمینه فناوری‌های مبتنی بر دانش می‌باشد که برای اجرای آن برگزاری کنفرانس‌ها و برنامه‌های آموزشی مشترک پیشنهاد شده است.
رئیس پارک علم وفناوری آذربایجان غربی افزود: سازماندهی نمایشگاه‌های تخصصی رویدادهای استارتاپی و کارآفرینی و همچنین فراهم کردن بستر صادرات خدمات فنی از جمله اهداف دیگر این تفاهم نامه است همچنین برای پیشبرد این تفاهم نامه کارگروه مشترکی تعریف شده است که با برگزاری نشست‌های منظم و مستمر پیگیری اجرای مفاد تفاهم نامه را برعهده خواهد داشت.
همچنین در ادامه جلسات و دیدارهای هیأت اعزامی پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به تکنوکنت وان ترکیه مدیران شرکت‌های حاضر در این سفر با مدیران شرکت‌های تکنوکنت ترکیه دیدارو گفتگو کردند و درخصوص زمینه‌های فعالیت، ظرفیت‌های همکاری مشترک و راه‌های افزایش ارتباط با یکدیگر با هدف استفاده از مهارت‌ها و تجارب طرفین به بحث و تبادل نظر پرداختند.
پیش از این رؤسای دانشگاه و تکنوکنت یوزونجی ییل وان ترکیه همراه با هیأتی از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و واحدهای مستقر بازدید کرده بودند و در جریان این بازدید کلید دفتر یکی از واحدهای پارک به رؤسای دانشگاه و تکنوکنت وان اعطا شد.
ر.ب ۱۳۴۵