با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم؛

بیست‌وهفتمین نشست کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی کشور برگزار شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۷ کد : ۳۸۲۶۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۸۴
بیست و هفتمین و آخرین نشست سال جاری کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی کشوربا حضور دکتر مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر کل شورای عالی عتف و دکتر بهزاد سلطانی، رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان دبیر کارگروه در محل وزارت علوم برگزار شد.
بیست‌وهفتمین نشست کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری غیردولتی کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی چهارمحال و بختیاری که بنا بر درخواست پارک علم و فناوری این استان ارائه شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و به اتفاق آرا به تصویب رسید. همچنین گزارشی از برگزاری دومین رویداد هم‌افزایی صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی فعّال برای اعضای کارگروه ارائه شد.

در ادامه نشست اصلاحات پیشنهادی اعضای کارگروه و دبیرخانه، برای تغییر آیین‌نامه اجرایی ماده (۴۴) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مطرح شد که با تکمیل پیشنهادها، این اصلاحات مصوب و برای تصویب نهایی به هیأت دولت ارسال شد.

در بیست و هفت جلسه کارگروه در دوره جدید فعالیت آن، تعداد ۲۱ صندوق مجوز فعالیت گرفتند که با احتساب ۱۸ صندوق پیشین، در مجموع صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی کشور به ۳۹ صندوق رسیده است.

جلسات این کارگروه مطابق مصوبه هیأت وزیران تاکنون به صورت ماهانه برگزار شده و نتایج جلسات مورد توجه و پیگیری فعالان حوزه تأمین مالی و سرمایه گذاری در اقتصاد فناورانه و نوآور است واعضای کارگروه نمایندگان دستگاه های اجرایی، بانک مرکزی و نماینده صنفی صندوق‌ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر کشور را شامل می شود.

ر. ب ۱۳۴۵/ ع.ع ۱۳۵۷