با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛

نشست روسا و معاونان برخی دانشگاه ها در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۱ کد : ۳۸۲۵۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۴۱
نشست روسا و معاونان اداری و مالی جمعی ازدانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور با حضور دکتر حسین عسکریان ابیانه، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و همچنین دکتر سیدرحمت الله اکرمی، معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
نشست روسا و معاونان برخی دانشگاه ها در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر عسکریان ابیانه با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست اظهار داشت: در این جلسه در خصوص ۲ موضوع تصمیم گیری شد و هماهنگی های اولیه میان روسا و معاونان دانشگاه های بزرگ تهران صورت گرفت.
وی خاطر نشان کرد: دریافت اخذ تخصیص های صددرصدی سازمان برنامه یکی از این موضوعات بود.
دکتر عسکریان ابیانه افزود: با خزانه داری کل صحبت شد تا پرداخت تخصیص هایی که از سوی سازمان برنامه انجام گرفته است، سریع تر صورت گیرد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم جدول اعتبارات سال ۹۷ و چگونگی استفاده از تبصره های آن را از دیگر موضوعات این جلسه نام برد و گفت: در لایحه بودجه سال ۹۷ به صورت مستقیم و غیر مستقیم اعتبارات آموزش عالی حدود ۳۲ درصد به صورت مستقیم افزایش یافته و مابقی تا مرز ۱۰۰ درصد به صورت استفاده از تبصره ها در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ افزایش یافت.
وی افزود: در این جلسه به مسئولان دانشگاه ها اعلام شد تا برای تحقق این اعتبارات پیگیری های لازم را انجام دهند. معاونان مالی و اداری و روسای برخی دانشگاه ها در این جلسه مشکلات خود را در زمینه حقوق بازنشستگان، حق تدریس استادان، هزینه های دانشجویی از جمله تغذیه خوابگاه و پرداخت دستمزد کارکنان را مطرح کردند.
دکتر اکرمی مدیرکل خزانه داری کشور نیز ضمن استماع مسائل دانشگاه ها، بر تلاش خزانه داری برای رفع مشکلات موجود تاکید کرد.
در این نشست همچنین دکتر مهدی بنانی مدیر کل مدیریت بدهی ها و تعهدات عمومی دولت، دکتر امین رفتاری مدیر کل نظارت بر اجرای بودجه، دکتر برزوزاده، مدیرکل خزانه و دکتر حسین عسکریان ابیانه معاونان مالی و اداری وزارت علوم و مهندس محمد عبدالحسینی مدیر کل بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حضور داشتند.
ر.ب ۱۳۴۵/ ع.ع ۱۳۵۷

کلید واژه ها: معاون اداری، مالی و مدیریت