• ENGLISH
  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
  • آ + آ -

نشست دبیران هیأت‌های استانی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۱ کد : ۳۸۱۷۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۶۲
نشست دبیران هیأت‌های استانی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری امروز (دوشنبه) با هدف تبیین نقش هیأت‌های استانی در مدیریت عملکرد دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری با حضور اعضای کمیته مدیریت عملکرد و اعضای کارگروه شاخص‌های عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل این وزارتخانه برگزار شد.
نشست دبیران هیأت‌های استانی نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر حجت اله مرادی‌پور معاون مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی و دبیر کمیته مدیریت عملکرد، با بیان اینکه تحقق نظام مدیریت عملکرد بر اساس ارزیابی شاخص‌های عمومی و اختصاصی سازمان است، اظهار داشت: شاخص‌های عمومی با رصد سازمان به دنبال تحقق برنامه‌های اصلاح نظام اداری و شاخص‌های اختصاصی نیز به دنبال استقرار برنامه‌های تحول گرا در سازمان است.

وی روش های ارزیابی عملکرد را مبتنی بر رسیدگی به شکایت، بازرسی دوره‌ای و متناوب بر واحدها و استقرار یک نظام مدیریت عملکرد حوزه های تخصصی دانست و افزود: سطوح مدیریت عملکرد نیز در سه سطح کلان (توسط قوه مجریه و قوه قضاییه)، سازمان (توسط رئیس دستگاه) و کارکنان (توسط مدیریت واحدها) مورد توجه است.

معاون مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی بر لزوم توجه بیشتر به بهبود کیفیت بجای تمرکز بر بازرسی و ارزیابی تأکید کرد و گفت: در این زمینه می‌توان از نظارت سازمانی یا نظارت مردمی در قالب سمن‌ها و تشکل‌ها بر دستگاه‌های اجرایی، تقویت حس مسئولیت و مشارکت کارکنان در امر نظارت در جهت ارتقای تعالی سازمان و ابزارهای الکترونیکی برای خودارزیابی دستگاه‌ها بهره جست.

دکتر مرادی‌پور، اتصال به ابزار گردآوری داده‌ها و مستندات، صحت‌سنجی و اعتبارسنجی اطلاعات و مستندات و ارائه گزارش به دبیرخانه مدیریت عملکرد را از تکالیف هیأت‌های نظارت و ارزیابی استانی برشمرد.

همچنین در پایان این نشست در راستای استقرار دولت الکترونیک، از سامانه مدیریت عملکرد (تسما) رونمایی و کارگاه آموزشی این سامانه برگزار شد.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


۴ رای