انتخاب استاد دانشگاه تبریز به عنوان پژوهشگر برگزیده صنعت برق

۱۱ دی ۱۳۹۴ | ۱۶:۳۱ کد : ۳۸۱۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۹۹
دکتر مهرداد طرفدار حق، استاد دانشگاه تبریز به عنوان پژوهشگر برگزیده کشور از طرف شرکت های توزیع برق ایران انتخاب شد.به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، در همین خصوص لوح سپاسی از سوی ستار محمودی، قائم م...
دکتر مهرداد طرفدار حق، استاد دانشگاه تبریز به عنوان پژوهشگر برگزیده کشور از طرف شرکت های توزیع برق ایران انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز، در همین خصوص لوح سپاسی از سوی ستار محمودی، قائم مقام وزیر نیرو به دکتر طرفدار حق، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز اعطا شد.
در بخشی از این لوح آمده است: خزانه گران سنگ و پربهای علم و فناوری صنعت آب و برق حاصلی است از لحظه لحظه تلاش پژوهش ورزان و پژوهشگران و فن ورزان و فناورانی که خالصانه در راه پرفراز و نشیب این صنعت گام نهاده و دانش و مهارت خود را صرف اعتلای آن کرده اند تا امکان دستیابی صنعت آب و برق به جایگاه سرامدی منطقه در توسعه دانش و فناوری در افق 1404 فراهم شود.
از دیگر افتخارت این استاد در سال جاری نیز می توان انتخاب وی به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه تبریز و پژوهشگر برتر در جشنواره برگزیدگان پژوهش  و فناوری استان آذربایجان شرقی اشاره کرد.
همین گزارش حاکی است: تالیف دو عنوان کتاب، چاپ 21 مقاله در مجلات ISI، 53 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی، اجرای 24 طرح تحقیقاتی، ارایه و شرکت در 200 همایش ملی و بین المللی، ثبت چهار مورد اختراع، انتخاب پژوهشگر برتر دانشکده در سال 1387، رییس بخش تجهیزات شبکه های توزیع برق کنفرانس CIRED  ایران، رییس کارگروه های تدوین قوانین حریم شبکه های توزیع برق ایران، رییس کارگروه های تدوین استاندارد ملی شبکه های توزیع برق روکشدار و عایق شده، سرپرست ترویج انرژی های نو استان، رییس مرکز فناوری دانشگاه تبریز از جمله سوابق علمی و اجرایی دکتر مهرداد طرفدار حق است.